Czy otworzenie przedszkola ma rację bytu?

Kilka lat temu powróciłam z kilkuletniej emigracji – studiowałam i pracowałam w Norwegii, co sprawiło, że po powrocie do Polski posiadałam spore pieniądze oraz wyższe wykształcenie. Postanowiłam zatem otworzyć pod Warszawą przedszkole. Jakoś mi się poszczęściło, bo dostałam w spadku po dziadkach wspaniały dom.
Przed kilkoma laty powróciłam z emigracji – studiowałam oraz pracowałam w Norwegii, co spowodowało, że po powrocie do ojczyzny miałam spore pieniądze oraz wyższe wykształcenie. Postanowiłam w takim razie założyć pod Warszawą przedszkole. Poszczęściło mi się, bo dostałam w spadku po dziadkach duży dom.

Oczywiście przerobiłam go na przedszkole.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, nowa treść (http://psycholog-wroclaw.com/psychoterapia-pytania-odpowiedzi) omawia drobiazgowo ciekawe problemy, które okażą się niezwykle zajmujące.

Sądzę, że w moim przypadku decyzja o założeniu prywatnego przedszkola była doskonała. Lubię mieć kontakt z dzieciakami, a co najbardziej istotne – mam odpowiednie kwalifikacje. Myślę, iż założenie przedszkola nie zawsze jakiś sens, ale i tak sądzę, że to świetny pomysł na biznes. Zwłaszcza, iż przecież można całkiem sporo zarobić na prowadzeniu przedszkola. To połączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc coś świetnego (polecamy).

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune

Ciężko jednakże otworzyć porządne przedszkole w Józefowie, jeśli nie ma się wymaganych kwalifikacji oraz pieniędzy. Odradzam wchodzenie w owy interes takim osobom, które sądzą, że w prowadzeniu przedszkola najbardziej znacząca jest forsa. Ona się jak najbardziej liczy, ale najbardziej istotne jest to by zadbać o dobro dzieci. Nie jest łatwo otworzyć przedszkole, więc to tak czy siak wyjdzie, jeśli nie mamy całkowicie czystych zamiarów.

Sądzę, iż porządne przedszkole powinno także postawić na to by choćby nauczanie języków obcych. Sama we własnym przedszkolu uczę angielskiego i myślę, że duża część klientów posłała swoją pociechę do mojego przedszkola głównie z tej przyczyny, iż tak jakby słynę z bardzo dobrego nauczania tego języka (dokładne informacje). Warto również uczyć dzieciaki innych rzeczy – choćby przygotowania posiłków, jednak w granicach zdrowego rozsądku.

Można w sumie powiedzieć, że w żadnym przypadku nie żałowałam podjętej decyzji – naprawdę jestem szczęśliwa, iż zdecydowałam się założyć takie miejsce. I choć codzienne prowadzenie przedszkola Otwock to sporo wyrzeczeń, tak czy siak wychodzę z tego założenia, że to dobra decyzja. Zatem każda osoba, która chciałaby otworzyć przedszkole musi zwrócić uwagę na wszystko, ponieważ przedszkole to nie warzywniak, czyli w tym przypadku chodzi o dzieci. Warto nadmienić, iż w dalszym ciągu prowadzenie prywatnego przedszkola to interes, który ma duże szanse na przetrwanie.