chłopiec

Gdy nasza pociecha staje się dorosłe

Opiekunowie małej dziewczynki, najczęściej mamusia, prędzej czy później staną w obliczu zdania wygłoszonego przez małą damę „mamusiu, tato, ja już chce być dorosła”. Zwykle takie oświadczenie jest wygłaszane przez ośmio czy dziewięciolatkę. Opiekunowie w powyższym położeniu stają przed wyborem co uczynić, żeby ich Zosia poczuła się troszkę dorosła. Zapewne mamusię w takiej chwili z jednej strony ogarnia wielkie wzruszenie, a z drugiej strony troszeczkę śmieszą tak zdecydowane słowa u tak małej osoby. Z pewnością jednym ze sposobów w zasobie rodzica jest powierzenie dziecku jakiejś odpowiedzialnej roli w domu, którą dotychczas wykonywał ktoś z dorosłych.
Rodzice małej córeczki, najczęściej mamusia, dziś czy jutro stają w obliczu zdania wygłoszonego przez małą damę „mamo, tatusiu, ja już chcę być dorosłą”. Zazwyczaj takie oświadczenie jest wygłaszane przez 8 czy 9 latkę. Opiekunowie w takim przypadku stają przed wyborem co uczynić, by ich Karolinka poczuła się troszeczkę doroślej. Z pewnością mamę w tym momencie z jednej strony ściska wzruszenie za gardło, a jednocześnie nieco bawią tak zdecydowane słowa u tak młodej osoby. Z pewnością jednym z rozwiązań w zasobie rodziców jest powierzenie córeczce jakiejś odpowiedzialnej roli w mieszkaniu, którą dotychczas wykonywała mamusia czy tata.

dziewczynka
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostaje jednakże – jak to u dzieci – sprawa symbolu. Takim znakiem, mogą być na przykład wspólny zakup pierwszego w życiu biustonosza. Dla młodej kobiety będzie to jednocześnie przygoda a dla mamy szansa uzupełnienia garderoby. Na rynku można dostać masę biustonoszy dziecięcych, więc zakupy na pewnością mogą być też dla mamusi sposobnością do próby nauki córki, jak z gustem wybrać tak intymną część stroju jak biustonosz dziecięcy albo figi dziecięce (popatrz na przykładowe tu: figi dla maluchów), które, czego z pewnością jest świadoma każda dziewczynka a także jej mama, trzeba w odpowiedni sposób do siebie dopasować tak, by czuć się w swojej bieliźnie jak możliwie wygodnie.

dzieci
Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie powinniśmy poczynić z synkiem, tzn. w odpowiednim dla synka czasie, (dość bliskim dziewczynkom w tym samym wieku) chłopczyk powinien także wybrać się na zakupy ze swoimi rodzicami by zadecydować, czy woli on slipki czy też bokserki dziecięce. Być może to zabrzmi trochę zabawnie, ale tego rodzaju wybory ukształtują w dzieciaczkach przyzwyczajenia estetyczne, które mogą im towarzyszyć później przez całe dorosłe życie. Dlatego więc, chociaż może wydają nam się wspólne sprawunki błahe, warto jest poświęcić im nieco uwagi, by ci za parę, paręnaście lat dorośli ludzie, potrafili dobrze i gustownie uzupełniać swoją garderobę.

Jak wszystkim wiadomo, dzieciom tak samo jak dorosłym powinno się zapewniać jak najwięcej ruchu, szkolny w-f – choć niezbędny – to za mało.

Pośród dużej gamy aktywności fizycznych, które pomogą dbać o rozwój fizyczny naszych dzieci jest pływanie. To sport dla każdego, rozwijający równomiernie wszystkie grupy mięśniowe ciała. Ten rodzaj aktywności fizycznej ma tę zaletę, iż nie przeciąża za bardzo stawów, więc jest stosunkowo bezpieczny dla młodych ludzi, poza wszystkim dzieci to uwielbiają. By jednak basen rzeczywiście był przyjemnością, przydatne naszym maluchom są podobające się dziecku kąpielówki dziecięce – wygodne bokserki dziecięce.

Jeśli jest w przedstawianym tekście coś cennego dla Ciebie, to bez wahania zbadaj koniecznie również te informacje (www.bigotka.pl/sukienki-klasyczne) – tam także zobaczysz dużo wartych uwagi informacji.

Na rynku możemy zakupić sporą ilość kostiumów kąpielowych. Z pewnością znajdą się podobające się dziecku, a pływanie na basenie da naszym maluchom oprócz sprawności fizycznej ogromnie dużo uciechy.