Gdy nasza pociecha staje się dorosłe

Rodzice małej dziewczynki, najczęściej mamusia, dziś czy jutro staną w obliczu zdania wygłoszonego przez młodą damę „mamusiu, tato, ja już chce być dorosła”. Zazwyczaj taka deklaracja jest wygłaszana przez ośmio czy dziewięciolatkę. Opiekunowie w tejże sytuacji stają przed kwestią co robić, by ich Małgosia poczuła się troszeczkę doroślej. Zapewne mamusię w tym momencie z jednej strony ściska wzruszenie za gardło, a jednocześnie troszeczkę bawią tak zdecydowane słowa u tak młodej osóbki. Z pewnością jednym z pomysłów w arsenale rodziców jest powierzenie dziecku jakiejś odpowiedzialnej roli w mieszkaniu, którą dotąd wykonywał ktoś z dorosłych.
Rodzice małej córeczki, najczęściej mamusia, dziś czy jutro stają w obliczu zdania wygłoszonego przez małą damę „mamo, tatusiu, ja już chcę być dorosłą”. Zazwyczaj takie oświadczenie jest wygłaszane przez 8 czy 9 latkę. Opiekunowie w takim przypadku stają przed wyborem co uczynić, by ich Karolinka poczuła się troszeczkę doroślej. Z pewnością mamę w tym momencie z jednej strony ściska wzruszenie za gardło, a jednocześnie nieco bawią tak zdecydowane słowa u tak młodej osoby. Z pewnością jednym z rozwiązań w zasobie rodziców jest powierzenie córeczce jakiejś odpowiedzialnej roli w mieszkaniu, którą dotychczas wykonywała mamusia czy tata.

Nowe meble do pomieszczenia dziecka sprawią, że nasz maluch poczuje się jak w świecie bajki

Ponad 20 lat temu, żadnemu z nas nie przyszło do głowy, że w przyszłości pokój malucha będzie można wyposażyć w swobodnie wybrane sprzęty. Dawniej meblościanka z płyty paździerzowej z drzwiczkami lakierowanymi i z połyskiem była miernikiem prestiżu. Ten quasi luksus tak naprawdę był wielkim bublem, który ponoć w określonym świetle, uosabiał umeblowanie.
Jeszcze 20 lat temu, nikomu nie nie marzyło się, że kiedyś pokój malucha będzie można umeblować w dowolnie wybrane sprzęty. Dawniej meblościanka z płyty paździerzowej z drzwiczkami lakierowanymi i z połyskiem była miarą luksusu. Ten niby luksus tak naprawdę był sporym kiczem, który podobno w odpowiednim świetle, naśladował umeblowanie.

Czapki dla dzieci – nadzwyczaj modny i ważny, choć niedoceniany dodatek.

Zima zbliża się wielkimi krokami. Jednym, czyli dorosłym kojarzy się głównie z chłodem, śniegiem, oblodzonymi drogami odśnieżaniem aut.
Zima zbliża się wielkimi krokami. Jedni, czyli dorośli utożsamiają ją głównie z niskimi temperaturami, śniegiem, oblodzonymi jezdniami odśnieżaniem aut.