Szkolenie z egzaminem

Prince2, jako program pomnażania skuteczności kierowania projektami

Organizacje wdrażające procedurę Prince2, osiągają znaczne interesy. Prince2, uważana jest obecnie za przewodnie narzędzie kierowania projektami. I jednocześnie na tyle całościowa, że można ją użyć w każdym przedsięwzięciu, niezależnie od skali i typu przedsięwzięcia, instytucji oraz lokalizacji. W Polsce Prince2 często jest potrzebny przy projektach z pieniędzy rządowych albo związanych z dopłatami unijnymi. Jest to stosunkowo młoda metodyka i mało instytucji oferuje w tym zakresie szkolenia.
Organizacje wprowadzające metodę Prince2, odnoszą spore pożytki. Prince2, ceniona jest dzisiaj za przewodnie narzędzie zarządzania projektami. I jest na tyle całościowa, że można ją zastosować w każdym przedsięwzięciu, niezależnie od rozmiarów i typu przedsięwzięcia, instytucji oraz usytuowania. W Polsce Prince2 często jest konieczny przy projektach rządowych lub związanych z dopłatami unijnymi. Jest to stosunkowo młoda metodyka i mało instytucji prowadzi w tym zakresie konsultacje.

Projekt
Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszym świecie, podstawowym wyzwaniem dla firmy, w podobny sposób sektora publicznego jak i prywatnego, jest przede wszystkim utrzymanie codziennej działalności handlowej nakierowanej na dochodowość. Dodatkowo przedsiębiorstwo musi dbać o najwyższą jakość usług. Powinna troszczyć się o dobre relacje z klientami. Istotne zadanie to uchwycenie i utrzymanie zaufania rynku.

Równoległą ścieżką są takie prace biznesowe, które pozwolą przetrwać i współzawodniczyć z innymi organizacjami. Biznesmen musi nabrać rutyny i, spoglądając w przyszłość, podejmować takie decyzje o wprowadzeniu zmian aby efekty tych decyzji były dla określonej korporacji jak najintratniejsze. Biorąc udział w kursie możemy zaczerpnąć doświadczenie na temat stosowania sprawdzonych umiejętności w projektach. Liczba osób zdobywających certyfikaty w zakresie metodyki Prince2, z roku na rok rośnie. Staje się istotnym czynnikiem posiadającym oddziaływanie na z dobrym skutkiem realizację projektów.

Taka osoba, która pragnie zagwarantować sobie osiągnięcie racjonalnych i efektywnych rezultatów przy wdrażaniu projektów, jest niezbędna w każdej spółce. Bardzo często warsztaty opierają się na umiejętnościach zaczerpniętych z setek projektów oraz wiedzy praktycznej kierowników projektów, zespołów projektowych, naukowców, nauczycieli i znawców przedmiotu.

Z Prince2 mogą skorzystać osoby, które chcą zwiększyć swoje kwalifikacje przywódcy w zarządzaniu projektami oraz poszerzyć swoje możliwości na rynku pracy. Są dwie kwalifikacje Prince2 i każda z nich wymaga zaliczenia adekwatnego testu. Jeśli decydujemy się na warsztaty z Prince2 egzamin zaliczamy na finiszu kursu. Jeżeli natomiast, pragniemy przygotować się do egzaminu sami, egzamin trzeba zaliczać w centrum egzaminacyjnym.