Uczniowie prowadzący prezentację

W jaki sposób być przygotowanym na pierwszy dzień roku w szkole?

Twoje dziecko wybiera się do szkoły? Czy wszystko już masz? Nie zapomniałaś o niczym? Piórnik, zeszyt i notes dla dziecka, notatnik, długopis, naklejki, flamaster, i jeszcze klej i nożyczki dla dzieci. Prawda jest taka, że to tylko jedna rzecz, a co z pozostałymi? Zadajesz pytanie o co chodzi? Nie zapominaj o przygotowaniu mentalnym i psychicznym Twojego potomka. Pójście do szkoły to dla niego rewolucja, nawet wtedy, gdy się cieszy, że to już, to możesz mieć pewność, że szybko pojawią się problemy.
Twój potomek idzie do szkoły? Czy wszystko już masz? Nie zapomniałaś o niczym? Piórnik, zeszyt i notes dla dziecka, notatnik, długopis, naklejki, flamaster, i jeszcze klej i nożyczki dla dzieci. Prawda jest taka, że to tylko jedna rzecz, a co z pozostałymi? Zadajesz pytanie o co chodzi? Nie zapominaj o przygotowaniu mentalnym i psychicznym Twojego potomka. Rozpoczęcie szkoły to dla niego wręcz rewolucja, nawet jak się cieszy, że to już, to możesz być pewna, że problemy pojawią się szybko.

coach biznesowy w trakcie zajęć
Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Nietrudno się dziwić, że takie sytuacje zdarzają się. Dziecko nagle traci kontakt ze światem dziecięcym, beztroską, by wejść w tryby obowiązków i nauki. Co prawda, te zajęcia w pierwszych klasach nie są jeszcze jakieś weryfikujące, ale tylko z naszej perspektywy, dla dziecka bowiem to wielki świat. Poznawanie literek, Nauka liczenia, malowanie, rysowanie, nowe dzieci, miejsca, nowe emocje, to wszystko wielka dawka dla twojego dziecka.

Jak się zachować? Najlepiej przed pierwszym dniem w szkole nie pokazywać swojego zaniepokojenia. Wiadomo, że będziesz to przeżywać, ale bądź pewna, że nie tylko ty jesteś zdenerwowana, w budynku spotkasz innych rodziców równie spiętych, co ty, więc napięcie powinno zaraz spaść (notatniki do szkoły). Wystarczy niedługa rozmowa, wymiana opinii i doświadczeń, wspomnienie naszego pierwszego dnia w szkole, a wszystko, całe stres powoli opadnie. Zejdzie to też z Twojego dziecka, gdy pozna nowych przyjaciół i zobaczy, że to takie dzieci, jak on. Nawet, jeśli w domu się trochę obawiał to teraz zobaczy, ze szkoła muzyczna wrocław jest dość fajnym miejscem.

Zresztą, postaw się w sytuacji twojego dziecka i odnieś to do siebie samego w dorosłym życiu (ładne nożyczki).

Jeżeli objaśniana kwestia jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź poza tym więcej treści na ten temat (http://www.collegium-novum.pl/) tu – te informacje również nie mogą pozostać niezauważone.

Nikt nie ma skóry słonia, wiec nieważne czy zmieniasz pracę, czy udajesz się na randkę, zawsze czuć niepokój, jak to będzie, jak to się ułoży, czy zostanę zaakceptowana, czy dam radę? To wszystko zasadne pytania, z tym że my, dojrzali ludzie potrafimy je lepiej wyartykułować niż dziecko. Ono się może czegoś się bać, lecz niewspółmiernie reagować. Dzieci mają przecież wielką wyobraźnię. Warto zachować spokój i pokazać dziecku, że to zupełnie normalna sytuacja.