Praca geodety.

Co robi geodeta? Jakie istnieją typy prac geodezyjnych? Co trzeba zrobić, by stać specjalistą od geodezji? Na każde z tych zagadek odpowiem w tym oto lapidarnym artykule. Zachęcam do zapoznania się z podstawowymi informacjami o pracy geodety.
Jakie zadania ma geodeta? Jakie znane są zakresy zadań geodezyjnych? Jakie studia należy skończyć, żeby stać specjalistą od geodezji? Na te problemy dam odpowiedź w tym oto niedługim tekście. Zapraszam do lektury.

Geodezja jest częścią dziedziny nauk o ziemi, jaką jest kartografia. Geodeta zajmuje się pomiarami objętości i ukształtowania gruntu. To bardzo proste podsumowanie jego pracy. Usługi fachowca są niezbędne przy budowie, przebudowie i remontach ciągów komunikacyjnych, wyznaczaniu granic działek budowlanych i pól, pierwszym okresie prac architektonicznych różnego typu, wykreślaniu map oraz w wielu zadaniach wyłącznie naukowych, takich jak mierzenie osnów grawimetrycznych. Geodezja ma też dużo koneksji z sztucznymi satelitami!.

geodeta w trakcie pracy

Autor: Sunburned Surveyor
Źródło: http://www.flickr.com

Geodezja jest jednym z wielu działalności regulowanych. To powoduje, do wykonywania go legalnie, musisz zdobyć licencję, przyznaną przez Ministerstwo Infrastruktury. Nad całością prac geodezyjnych w Polsce czuwa Główny Geodeta Kraju.

Zainteresowały Cię treści zawarte w naszym artykule? Jeżeli tak, to czytaj jeszcze podobne informacje, tyczące się tego tematu. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej witryny.

Zezwolenie dostaniem po magisterce z geografii, odbyciu obowiązkowej trzyletniej praktyki w fachu i przejściu z poprawnym rezultatem zawodowego testu. Jeśli planujesz wybrać wymagające studia, by w przyszłości pracować jako specjalista geodeta. Wrocław i miasto stołeczne w opinii wielu gwarantują odpowiedni poziom.

Jeśli z kolei nie kusi cię taka ścieżka kariery, a szukasz usług biura geodezyjnego, zawsze pozostaje internet. W sieci znajdziesz recenzje firm i dokonasz trafnego wyboru. Na początek polecam wkleić do Google prostą frazę „geodezja + miejscowość” (np. „geodezja dolnośląskie”). Na liczbę ofert dostępnych na polskim rynku na pewno narzekać nie można.


Wyświetl większą mapę