W przypadku części dzieciaków można zauważyć problem z łączeniem i koordynacją poszczególnych zmysłów.

Zajęcia z integracji sensorycznej to terapia, której celem jest – zgodnie z nazwą – łączenie poszczególnych zmysłów. Podczas terapii animatorzy starają się dostarczyć grupie różnych doznań zmysłowych tak, żeby mózg miał możliwość je rozpoznać, uporządkować, a w końcu połączyć pojedyncze doznania zmysłowe w określone funkcje.
Integracja sensoryczna to terapia, mająca na celu – jak wskazuje nazwa – integrowanie poszczególnych zmysłów. Podczas zajęć z integracji sensorycznej terapeuci próbują dostarczyć grupie różnorodnych doznań zmysłowych tak, aby mózg miał możliwość je zarejestrować, uporządkować, a następnie połączyć poszczególne doznania zmysłowe w pełne funkcje.

Zastosowanie tego typu terapii jest dosyć szerokie. Stosuje się ją w leczeniu zaburzeń, typu zespół Aspergera, autyzm oraz porażenie mózgowe. Ale nie tylko. Integrację sensoryczną wprowadza się także do programu zajęć z dziećmi zdrowymi, które borykają się z mniej skomplikowanymi zaburzeniami. Warto zauważyć, że spora grupa przedszkolaków dopiero uczy się właściwego integrowania zmysłów. Przez to w wielu przedszkolach fragmenty takiej terapii są włączane do codziennego programu zajęć. Nierzadko można jednak spotkać się też z dodatkową ofertą integracji sensorycznej. Na terapię chodzą wówczas tylko te dzieci, które zostaną zapisane na nią przez swoich rodziców. Rehabilitacja w większych miejscowościach – Rehabilitacja dzieci w mieście Poznań Trzeba przyznać, że mieszkańcy większych miast mają wówczas dużo prostsze zadanie. W internecie niewątpliwie łatwiej odnaleźć hasło typu: integracja sensoryczna czy rehabilitacja dzieci w Poznaniu niż w jakiejś niewielkiej wiosce. Tego typu zajęcia można jednak przeprowadzić również na wsi. Integracja sensoryczna w Poznaniu rzeczywiście będzie reklamować się częściej i w takim mieście możemy od razu zapisać swoje dziecko na już gotowe zajęcia.

psycholog

Źródło: flickr.com

Jeśli jednak mieszkamy poza miastem i chcemy, aby tego typu terapia odbywała się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, to warto o to zawalczyć.
Nie zaszkodzi także zainsteresowac się co oferuje psycholog dzięcy na Poznań.
Nieraz wystarczy wykazać trochę inicjatywy, żeby zachęcić innych do jakiegoś pomysłu. Dobrze zgłosić się w tej kwestii do innych rodziców, ale także do sołtysa, wójta , a nawet do najbliższego biura poselskiego. Taka terapia – więcej opinii na ten temat Reha Kompleks – odpowiada bowiem na różnego rodzaju problemy: z przyswajaniem wiedzy, ze skupieniem się, z nadmierną ruchliwością, z apatią, zaburzeniami równowagi oraz z nadwrażliwością na niektóre bodźce, takie jak| np. hałas czy dotyk.
Zobacz więcej na