Kupujemy wyprawkę dla malucha

Korzystając z rad bardziej obeznanych rodzicieli wyprawkę dla niemowlęcia najlepiej zacząć kompletować wcześniej.
Korzystając ze wskazówek bardziej doświadczonych rodzicieli wyprawkę dla niemowlaczka najlepiej rozpocząć uzupełnić wcześniej.

Po pierwsze o wiele wygodniej jest spacerować po sklepach z lżejszym brzuszkiem, poza tym taki wydatek lepiej jest rozłożyć w czasie, pamiętajmy, że do nabycia mamy nie jedynie rzeczy, butelki, ale również rzeczy droższe – wózeczek, nosidełko, fotelik do samochodu.

noworodek

Autor: Felipe Fernandes

Co istotne, nie dajmy się zwariować – obecnie w handlu jest co niemiara dostępnych artykułów niepotrzebnych małemu dziecku. Cieszą one nasze oko, ale bywają bezcelowe w wyposażeniu kąciku bobasa. Ich cena częstokroć przewyższa ich wartość. Wiele osób korzysta ze wsparcia bliskich i znajomych, których dzieci już wyrosły z łóżeczka, wózeczka, z ubrań.

Przeciętny noworodek ma mniej więcej 54-56 cm wzrostu a ubranka dostępne na naszym rynku 56 cm, chyba, że są to ubrania dla wcześniaka – 44 cm albo dla dziecka o małej masie urodzeniowej, z tego względu nie warto kupować wielu ubrań najmniejszego rozmiaru. Nasza kruszyna już w pierwszym miesiącu utyje około 500 – 1000 gram i urośnie 2 -3 cm a my z dużej ilości zgromadzonych ubranek założymy zaledwie parę sztuk.

Niżej przytoczono przykładową listę najpotrzebniejszych rzeczy dla niemowlaczka. Ostateczny kształt wyprawki zależny jest od rodzicieli i sezonu- .

Rzeczy muszą być wykonane z przewiewnych, naturalnych materiałów, bez ostrych szwów, drapiących haftów ani guzików, jakie mogłyby cisnąć. Przed pierwszym włożeniem ubrania powinniśmy wyprać w proszku bądź płynie dla dzieci nawet jeżeli są nowe.

bobas, niemowle

Autor: brianfagan
Na pewno przydadzą się: 5 sztuk body z krótkim oraz długim rękawkiem; otwór na głowę musi być stosownie duży, ażeby nie wciskać główki na siłę; body będzie wygodne, dlatego że pozwala na bezproblemową i szybką zmianę pieluchy bez rozbierania bobasa oraz zabezpiecza plecy przed odsłonięciem; 6 sztuk bawełnianych koszulek; 6 sztuk bawełnianych śpioszków; 3 pary skarpetek lub bucików bawełnianych; 3 swetry, bluzy oraz spodenki; 4 czapek. 3 pajacyki – ubrania bawełniane czy z polaru podobne do kombinezonu, rozpinane w kroku, co upraszcza zmianę pieluszki; jeżeli przewidujesz karmić czym karmić kota piersią, zakup dwie poduszki do karmienia. Konieczny będzie też ręcznik z kapturkiem i dwa kocyki dla niemowląt- dostępne tutaj.