Trudno znaleźć malucha, jakie nie wiedziałoby Lego

Lego – ciężko znaleźć dziecko, jakie by nie słyszało o tej chyba największej firmie produkującej najbardziej znane klocki na świecie. I których by nie posiadało lub nie pragnęło mieć i się nimi bawić. Historia tych rewelacyjnych klocków będzie sięgać początku dwudziestego wieku, gdy w niewielkiej miejscowości w Danii została założona firma, która przez kilka kolejnych dekad stała się potentatem na rynku klocków dla dzieci. Bez wątpienia do tego stanu bardzo się przyczynił opracowany na początku lat pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.
Lego – nie ma chyba dziecka, jakie nie wiedziałoby o tej największej chyba firmie która produkuje najpopularniejsze klocki na całym świecie. I których by nie miało albo nie pragnęło mieć i bawić się nimi. Historia tych niezwykłych klocków będzie sięgać początku dwudziestego wieku, gdy w niewielkim miasteczku w Danii została założona firma, która przez kilka następnych dekad stała się światowym potentatem na rynku dziecięcych klocków. Bez wątpienia do tego sukcesu bardzo się przyczynił opracowany na początku lat pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.

Lego

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki niemu każdy z klocków z dowolnej serii można połączyć z pozostałymi, przez co dzieci uzyskują naprawdę duże możliwości zabawy.

Jeśli myślisz, że ten artykuł jest warty przeczytania, to bez wahania wejdź na ten odnośnik i przeczytaj udostępniony tu (http://www.impuls.waw.pl) materiał – on również Cię zaciekawi.

Przez cały okres działania firmy w ofercie ukazało się całe mnóstwo uniwersalnych klocków, takich jak postacie, domy i pojazdy, ale i kilkanaście serii tematycznych, nawiązujących do popularnych produkcji filmowych albo od zera wymyślonych przez firmowych projektantów – . Najpopularniejsze zestawy nawiązujące do filmów to Star Wars, Piraci z Karaibów i Harry Potter, ale bez przerwy pojawiają się kolejne, jak na przykład nowość z 2014 roku nazwana lego mixels.

Mikołaj czy gwiazdka to czas, kiedy miliony dzieci otrzymują mniejsze lub większe opakowanie klocków lego do zabawy, przy jakich spędza później wiele długich godzin. Kupując klocki na upominek powinno się sprawdzić zakres wiekowy, dla jakiego będą najlepsze. Jest to kolejna duża zaleta klocków lego, na

lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

każdym pudełku wytwórca prezentuje wiekowy przedział, w jakim dana seria będzie najbardziej odpowiednia.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom powyżej lat dziesięciu, co bynajmniej nie oznacza że nie będą mogły bawić się nimi mniejsze dzieciaki czy nawet dorośli – .http://varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/ liceum mokotówRzecz jasna nie można ich dać rocznym urwisom, ale kilkulatek z pewnością będzie mógł się nimi bawić, tyle że może się trochę zniechęcić przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciwko najnowszym technologiom klocki lego pojawiają się także w filmach i grach komputerowych, czego najlepszym przykładem może być lego batman 2 dc super heroes gra ps3.