Lego

Trudno znaleźć malucha, jakie nie wiedziałoby Lego

Lego – ciężko znaleźć dziecko, które by nie słyszało o tej chyba największej firmie która produkuje najpopularniejsze klocki na całym świecie. I których by nie posiadało albo nie pragnęło mieć i się nimi bawić. Początek tych rewelacyjnych klocków sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku, gdy w niewielkiej miejscowości w Danii została założona firma, jaka w ciągu kilku następnych dekad stała się potentatem na rynku dziecięcych klocków. Niewątpliwie do tego sukcesu przyczynił się opracowany w latach pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.
Lego – nie ma chyba dziecka, jakie nie wiedziałoby o tej największej chyba firmie która produkuje najpopularniejsze klocki na całym świecie. I których by nie miało albo nie pragnęło mieć i bawić się nimi. Historia tych niezwykłych klocków będzie sięgać początku dwudziestego wieku, gdy w niewielkim miasteczku w Danii została założona firma, która przez kilka następnych dekad stała się światowym potentatem na rynku dziecięcych klocków. Bez wątpienia do tego sukcesu bardzo się przyczynił opracowany na początku lat pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.

Lego
Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki niemu każdy z klocków z dowolnej serii można połączyć z pozostałymi, przez co dzieci uzyskują naprawdę duże możliwości zabawy.

Jeśli myślisz, że ten artykuł jest warty przeczytania, to bez wahania wejdź na ten odnośnik i przeczytaj udostępniony tu (http://www.impuls.waw.pl) materiał – on również Cię zaciekawi.

Przez cały okres działania firmy w ofercie ukazało się całe mnóstwo uniwersalnych klocków, takich jak postacie, domy i pojazdy, ale i kilkanaście serii tematycznych, nawiązujących do popularnych produkcji filmowych albo od zera wymyślonych przez firmowych projektantów – . Najpopularniejsze zestawy nawiązujące do filmów to Star Wars, Piraci z Karaibów i Harry Potter, ale bez przerwy pojawiają się kolejne, jak na przykład nowość z 2014 roku nazwana lego mixels.

Mikołaj czy gwiazdka to czas, kiedy miliony dzieci otrzymują mniejsze lub większe opakowanie klocków lego do zabawy, przy jakich spędza później wiele długich godzin. Kupując klocki na upominek powinno się sprawdzić zakres wiekowy, dla jakiego będą najlepsze. Jest to kolejna duża zaleta klocków lego, na
lego
Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

każdym pudełku wytwórca prezentuje wiekowy przedział, w jakim dana seria będzie najbardziej odpowiednia.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom powyżej lat dziesięciu, co bynajmniej nie oznacza że nie będą mogły bawić się nimi mniejsze dzieciaki czy nawet dorośli – .

Ten serwis internetowy (http://varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/), który zawiera informacje na omawiany temat, jest nieprawdopodobnie genialny, lecz masz możliwość zgłębić odmienne wiadomości na ten temat, klikając tu.

Rzecz jasna nie można ich dać rocznym urwisom, ale kilkulatek z pewnością będzie mógł się nimi bawić, tyle że może się trochę zniechęcić przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciwko najnowszym technologiom klocki lego pojawiają się także w filmach i grach komputerowych, czego najlepszym przykładem może być lego batman 2 dc super heroes gra ps3.