Chcesz znaleźć inne tego typu informacje? Kliknij ten odnośnik – więcej zobaczysz w tekście, który proponuje zbliżone tematy.
W zależności od naszych wymagań pożądane wykorzystanie jednej z tych grup umożliwi wymierne i natychmiastowe efekty w domu lub jakimkolwiek innym obiekcie.

Praktyka wskazuje różnice. Kleje poliuretanowe jednoskładnikowe, to kleje szybkiego użycia. Gdy urwiemy elementy wyposażenia, ornamentu, czy mebla – warto je zastosować. Mogą być również pomocne w przypadku wygłuszania i uszczelniania, np. garażu lub piwnicy na pomieszczenie dźwiękoszczelne. Łatwo zainstalować płyty i elementy zrobione z naturalnych tworzyw, używając kleju poliuretanowego. Z łatwością zamocujemy też wełnę mineralną czy elementy blachy dachowej. To oczywiście tylko niektóre z możliwości wykorzystania.
Inna grupa klejów należy do zastosowań szalenie wytrzymałych i stosowanych w przemyśle lub nawierzchni sportowych czy placów zabaw, gdzie nie liczy się czas, a moc i pewność zastosowania. Oparty na dwóch składnikach klej poliuretanowy to mix polioli i izocjanian, które zapewniają trwałość wykonania i wiązania. Dzięki takiej mieszance prostsze wydaje się trwałe montowanie szyb w samochodach pancernych, czy stosowane w przemyśle sklejanie klejem poliuretanowym powierzchni wielkoformatowych, bez stosowania specjalistycznych pras.

Masa ta służy do tego, by także profesjonalne nawierzchnie sportowe, nawierzchnie placów zabaw, czy pomieszczeń gospodarczych. Stosując obecność mas poliuretanowych uzyskiwana jest wytrzymałość wykonania, w rozłączności z warunkami pogodowymi i intensywności wykorzystania, ale i bezpieczeństwo. Zastosowanie powierzchni poliuretanowej chroni jej użytkowników, np. sportowców czy biegnące dzieci przed nieuniknionymi upadkami i kontuzjami.