Edukacja poprzez zabawę

Umysł naszych dzieci rozwija się nieustannie. Wiąże się z tym nieustanne obserwowanie rzeczywistości czy odkrywanie w sobie nowych umiejętności. Wszystko, co dla starszych ludzi jest całkowicie normalne, dla dzieciaków wielokrotnie stanowi świetne źródło inspiracji. Przede wszystkim chwile zabawy okazują się niezwykle wartościowe, bowiem właśnie wtedy są w stanie nauczyć się najwięcej. Rolą dorosłych powinno więc być proponowanie swoim dzieciakom interesujących zabaw, które pozwolą im rozwijać umiejętności.
Umysł naszych dzieci rozwija się przez cały czas. Wiąże się z tym ciągłe poznawanie rzeczywistości oraz odkrywanie w sobie nowych umiejętności. Wszystko, co dla starszych osób bywa całkowicie zwyczajne, dla dzieciaków w wielu przypadkach stanowi doskonałe źródło pomysłów. Zwłaszcza chwile zabawy bywają bardzo wartościowe, bowiem właśnie wtedy mogą nauczyć się najwięcej. Zadaniem dorosłych musi więc być podsuwanie swym pociechom ciekawych zajęć, które umożliwią im rozwój umiejętności.

klocki Lego

Autor: seblinux78
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu w niezwykle łatwy sposób będziemy mieć wpływ na rozwój naszych dzieciaków, które dzięki różnorodnym zajęciom edukacyjnym, będą rozwijać w sobie kreatywność czy też odkrywać uzdolnienia manualne.

Gdy będziesz poszukiwać pokrewnych informacji na wątek omawiany w opisywanym poście, to wejdź tutaj (https://www.collegium-novum.pl/akredytacja,2.html) – niewątpliwie te materiały również Cię zaciekawią!

W tym przypadku niezawodne wydają się klocki Lego City, które wpływają na rozwój bardzo wielu umiejętności u dzieciaków. Przede wszystkim uczą je rozmaitych kształtów oraz kolorów, z jakimi przecież niejednokrotnie będą miały styczność w życiu. Dodatkowo dzieciaki mają sposobność w trakcie zabawy trenować sprawność swoich malutkich dłoni. Nie możemy zapominać również o tym, iż podczas zabawy klockami, rozwija się również wyobraźnia czy kreatywność. Co konkretnie dziecko może zyskać poprzez codzienną zabawę klockami? Przede wszystkim wpływa na swoje stosunki społeczne, gdy w zabawie bierze udział większa liczba osób. Zabawa klockami pomaga również w nauce łatwych sekwencji.

samochody z klocków Lego

Autor: seblinux78
Źródło: http://www.flickr.com

Zestawy Lego City są różnorodne, dlatego też każdy rodzic ma szansę kupić coś interesującego dla swojego malucha. W głównej mierze jednak jest to doskonała okazja, by w interesujący, a jednocześnie pożyteczny sposób spędzić czas.

Dorośli powinni pozwalać swoim pociechom budować z klocków ciekawe budowle, ale równocześnie nie zabraniać im ich burzyć, zmieniać i rozpoczynać od nowa. W ten sposób rozwijają one swoje kreatywne myślenie, jak również umiejętności manualne. Im więcej maluch będzie bawił się klockami, tworząc rozmaite konstrukcje, tym mniej kłopotów będzie miał w szkole m.in. z logicznym myśleniem czy też nauką cyfr. To naturalna forma nauki poprzez rozrywkę, która z pewnością w przypadku maluchów okazuje się najbardziej skuteczna. Jeżeli więc zamierzamy wkrótce podarować maluchowi jakiś prezent, warto zwrócić uwagę na klocki Lego City.