Edukacja poprzez zabawę

Umysł naszych dzieci rozwija się w każdym momencie. Wiąże się z tym nieustanne poznawanie rzeczywistości oraz odkrywanie w sobie kolejnych talentów. Wszystko, co dla dorosłych ludzi jest całkowicie normalne, dla dzieciaków wielokrotnie stanowi świetne źródło pomysłów. Przede wszystkim chwile zabawy są dla nich niezwykle wartościowe, ponieważ właśnie wtedy są w stanie nauczyć się najwięcej. Rolą opiekunów musi więc być zapewnianie swym dzieciakom interesujących zabaw, które umożliwią im rozwój umiejętności.
Umysł naszych dzieci rozwija się przez cały czas. Wiąże się z tym ciągłe poznawanie rzeczywistości oraz odkrywanie w sobie nowych umiejętności. Wszystko, co dla starszych osób bywa całkowicie zwyczajne, dla dzieciaków w wielu przypadkach stanowi doskonałe źródło pomysłów. Zwłaszcza chwile zabawy bywają bardzo wartościowe, bowiem właśnie wtedy mogą nauczyć się najwięcej. Zadaniem dorosłych musi więc być podsuwanie swym pociechom ciekawych zajęć, które umożliwią im rozwój umiejętności.

Klocki, które są znane na całym świecie

Najprawdopodobniej większość ludzi z krajów objętych procesami globalizacji zna klocki lego. Zapewne jakieś wysokogórskie plemiona nie słyszały o klockach lego, jednak spora część społeczeństwa o klockach lego słyszała i duża część osób ma te klocki w domach.
Chyba większość ludzi na świecie z cywilizowanych krajów zna klocki lego. Owszem może jakieś plemiona w buszu nie słyszały o klockach lego, jednak w większości ludzie o tych klockach słyszeli i duża część ludzi ma te klocki w swoich mieszkaniach.