Turystyka – czy opłaca się studiować?

Każdy absolwent szkoły średniej, który planuje rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z istotnym wyborem – jaki kierunek nauki wybrać? Jest to zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na następne kilka lat życia młodej osoby ale także na jego późniejszą karierę i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w minionych latach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.
Każdy maturzysta, który ma zamiar rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z ważnym wyborem – który kierunek kształcenia wybrać? To szczególnie istotna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na następne kilka lat życia młodej osoby ale także na jego późniejszą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, razem ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.

Jaki profil, w takim razie, opłaca się rozpocząć? Na pewno taki, który da możliwość uzyskać wszechstronne wykształcenie, powodując, że student będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnorodnych sektorach gospodarki. Ciekawszym z takich kierunków jest hotelarstwo studia.

Czy omawiany wpis jest dla Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaabsorbuje Cię również to wiarygodne opracowanie (https://operakameralna.pl/) – traktuje o podobnej kwestii.

To z całą pewnością dziedzina wszechstronna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznychoraz rolniczych (). Przywołany profil jest oferowany zarówno w szkołach publicznych, jak również w szkołach prywatnych, a studia można odbywać w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część szkół wyższych oferuje swoim studentom możliwość odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji mają szansę znaleźć pracę w takich podmiotach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki rehabilitacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i lokalnej. Niestety turystyka studia to profil nie dla każdego. Osoba chcąca podjąć studia o wspomnianym profilu, powinna wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna także charakteryzować się kreatywnym myśleniem oraz świetną organizacją pracy. W przypadku tego kierunku, bardzo ważnymi zdolnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje do nauki języków obcych.

jeśli chcesz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa ()! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w sekretariacie danej uczelni, a już od października możesz rozpocząć ciekawą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.