mercedes

W jaki sposób odmienić swój samochód? Dowiedz się na ten temat nieco więcej

Dla wielu kierowców samochód stanowi konieczny środek transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wypadu na wycieczkę. Jednak nie wszyscy podchodzą do aut wyłącznie w praktyczny sposób. Dla amatorów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem do wykonywania artystycznych działań, rozwijania swych talentów.
Dla większości kierowców auto stanowi jeden z najpopularniejszych środków transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wyjazdu na wycieczkę. Jednak nie wszyscy podchodzą do aut wyłącznie w praktyczny sposób. Dla fanów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem przeznaczonym do wypełniania artystycznych działań, rozwijania swych talentów.

Działania mające na celu zmianę zewnętrznego lub wewnętrznego wyglądu różnorodnych maszyn wiążą się z tuningiem. Pojęcie to wywodzi się z języka angielskiego a oznacza regulację bądź strojenie. Wyróżnia się dwie grupy tuningutj. tuning mechaniczny oraz optyczny.

Zaciekawiły Cię opisy zawarte w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj tutaj więcej (https://www.hurtopony.pl/opony-rolnicze-12.4-0-24.html) analogiczne wiadomości, dotyczące tego tematu. Zapraszamy do nowej strony.

Pierwszy z wymienionych odnosi się do przeróbek w obrębie silnika, układów paliwowego, napędowego lub podwozia. Jego kluczowymi celami są poprawa technicznych parametrów a co za tym idzie jezdnych właściwości. Można je uzyskać przez m.in. wymianę wałka rozrządu na sportowy, gaźnika, tłoków, korbowodów, skrzyni biegów, wykorzystanie różnego typu filtrów, zamontowanie tłumików, turbosprężarek, a w kwestii podwozia – wzmocnienie hamulców, założenie alufelg (czyli felg wykonanych ze stopu aluminium i magnezu).

auto
Autor: Evan Kilgore
Źródło: http://www.flickr.com

Źródło artykułu – tuning seicento

Z kolei drugi dotyczy modyfikacji w zewnętrznym wyglądzie samochodu, aby podkreślić jego parametry bądź podwyższyć prestiż jazdy takim autem. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie nie ma wpływu na polepszenie osiągów pojazdu, lecz uzyskanie przyciągających wizualnych efektów w postaci np. montażu ciekawych materiałów, atrakcyjnych grafik czy innych rozwiązań nadających w całości nietuzinkowy wizerunek.

Takich zmian dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, dzięki czemu stają się one wyjątkowe, niemalże unikatowe.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy (https://odwozka.pl/odprowadzanie-samochodu/poznan/) naszego wpisu zapraszamy do kolejnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozwieją się wszystkie Twoje rozterki.

Części|Części wykorzystywane do tuningu pojazdu najczęściej poszukuje się na różnorodnych stronach poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym albo ogólnie motoryzacji. Dla przykładu wystarczy sprawdzić hasła typu “Mercedes W210 tuning” czy “Carisma tuning”, a pojawiają się rezultaty prezentujące dane komponenty. Warto dodać, iż strony odsłaniające się po wklepaniu hasła “Mercedes W210 tuning” obejmują propozycje zmian w obszarze obramówek pokrętek, zegarów, chromu na lampy, przyciemnień szyb oraz wielu innych modyfikacji. Z kolei przy wyrażeniu “Carisma tuning” uwagę przykuwają zwłaszcza gadżety tuningowe, takie jak przykładowo folie na lampy, oświetlenie LED, listwy chromowane, nakrętki na wentyle.

Sprawdź też –