W jaki sposób odmienić swój samochód? Dowiedz się na ten temat nieco więcej

Dla większości osób samochód stanowi konieczny środek transportu, pozwalający na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wyjazdu na wakacje. Jednak nie wszyscy myślą o autach jedynie w praktyczny sposób. Dla amatorów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem przeznaczonym do wykonywania artystycznych działań, rozwijania swych pasji.
Dla większości kierowców auto stanowi jeden z najpopularniejszych środków transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wyjazdu na wycieczkę. Jednak nie wszyscy podchodzą do aut wyłącznie w praktyczny sposób. Dla fanów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem przeznaczonym do wypełniania artystycznych działań, rozwijania swych talentów.

Działania mające na celu zmianę zewnętrznego lub [alufinish polska] wewnętrznego wyglądu różnorodnych maszyn wiążą się z tuningiem. Pojęcie to wywodzi się z języka angielskiego a oznacza regulację bądź strojenie. Wyróżnia się dwie grupy tuningutj. tuning mechaniczny oraz optyczny.

Zaciekawiły Cię opisy zawarte w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj tutaj więcej (https://www.hurtopony.pl/opony-rolnicze-12.4-0-24.html) analogiczne wiadomości, dotyczące tego tematu. Zapraszamy do nowej strony.

Pierwszy z wymienionych odnosi się do przeróbek w obrębie silnika, układów paliwowego, napędowego lub podwozia. Jego kluczowymi celami są poprawa technicznych parametrów a co za tym idzie jezdnych właściwości. Można je uzyskać przez m.in. wymianę wałka rozrządu na sportowy, gaźnika, tłoków, korbowodów, skrzyni biegów, wykorzystanie różnego typu filtrów, zamontowanie tłumików, turbosprężarek, a w kwestii podwozia – wzmocnienie hamulców, założenie alufelg (czyli felg wykonanych ze stopu aluminium i magnezu).

auto

Autor: Evan Kilgore
Źródło: http://www.flickr.com

Źródło artykułu – tuning seicento

Z kolei drugi dotyczy modyfikacji w zewnętrznym wyglądzie samochodu, aby podkreślić jego parametry bądź podwyższyć prestiż jazdy takim autem. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie nie ma wpływu na polepszenie osiągów pojazdu, lecz uzyskanie przyciągających wizualnych efektów w postaci np. montażu ciekawych materiałów, atrakcyjnych grafik czy innych rozwiązań nadających w całości nietuzinkowy wizerunek.

Takich zmian dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, dzięki czemu stają się one wyjątkowe, niemalże unikatowe. Części|Części wykorzystywane do tuningu pojazdu najczęściej poszukuje się na różnorodnych stronach poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym albo ogólnie motoryzacji. Dla przykładu wystarczy sprawdzić hasła typu “Mercedes W210 tuning” czy “Carisma tuning”, a pojawiają się rezultaty prezentujące dane komponenty. Warto dodać, iż strony odsłaniające się po wklepaniu hasła “Mercedes W210 tuning” obejmują propozycje zmian w obszarze obramówek pokrętek, zegarów, chromu na lampy, przyciemnień szyb oraz wielu innych modyfikacji. Z kolei przy wyrażeniu “Carisma tuning” uwagę przykuwają zwłaszcza gadżety tuningowe, takie jak przykładowo folie na lampy, oświetlenie LED, listwy chromowane, nakrętki na wentyle.

Sprawdź też –