Jak zorganizować pociechom zajęcia?

Często myślimy o tym, jak zająć naszym pociechom czas. Nie jest łatwo wymyślić zajęcie dla swoich dzieci. Trzeba czasem trochę się napocić, żeby nasze dziecko naprawdę było zadowolone. Tak, więc dobrze pomyśleć o nagradzaniu maluchów. Ale skąd wziąć nagrody?
Bywa, że zastanawiamy się, w jaki sposób zagospodarować naszym pociechom czas. Nie jest prosto wymyślić zajęcie dla swoich pociech. Warto czasem bardzo się napocić, żeby nasze dziecko naprawdę było zadowolone. Tak, więc warto pomyśleć o nagradzaniu maluchów. Ale skąd wziąć nagrody?

Zabawa na świeżym powietrzu

Autor: vladbusuioc
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest sprawdzić na stronach internetowych, jakie są konkursy dla dzieci. Możemy powiedzieć naszym pociechom, że jest ogłoszony konkurs i co jest do wygrania. Pociechy będą miały większa motywację i zechcą rywalizować (więcej). Zdrowa rywalizacja to bardzo dobry pomysł na właściwy rozwój dziecka. Warto jest znaleźć konkurs z nagrodą gwarantowaną.

Nie czekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również wycieczka szkolna za granicę następne informacje na ten temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

To znaczy nawet, jeżeli dziecko nie znajdzie się na podium to i tak otrzyma jakiś prezent. Dziecko nauczy się przez udział w konkursach, że nie zawsze można wygrać, ale na pewno warto jest się starać. Konkursy dla dzieci to genialny sposób na to, żeby dać dziecku do zrozumienia, że jeśli marzy mu się wygrana, chce się być najlepszym to musi się starać i znaleźć czas na dane działanie. Nic nie przychodzi ot tak za ładne oczy.

Piękne rysunki

Moda na lata 50-te

Autor: Wola
Źródło: Wola

Bywa, że nasze pociechy pokazują nam dyplomy jakie dostali w szkole. Dowiadujemy się, że nasza pociecha otrzymała dyplom za udział w konkursie. Szkoły robią konkursy plastyczne dla dzieci, każde dziecko może brać udział w tego typu konkursie. To naprawdę fajna sprawa. Uczniowie mogą pokazać, na co je stać. Co ważne robią to tylko w sytuacji, jeśli rzeczywiście chcą wziąć udział w konkursie. Nie mają obowiązku brania udziału w konkursie plastycznym. W szkołach jest też moc różnych konkursów. Warto jest również poszukać jakiś ciekawych konkursów w sieci. Dzięki temu nasze dziecko będzie miało dodatkowe zajęcie. Zamiast siedzieć przed komputerem będzie mogło siąść do stolika z farbkami i tworzyć prace na konkurs. Jeśli nasze dziecko rzeczywiście lubi malować to trzeba kształtować jego pasję. A jeżeli będzie dostawało nagrody lub wyróżnienia na konkursach plastycznych to dobrze byłoby zainwestować w jego pasję. Konkursy plastyczne dla dzieci pozwalają wychwycić prawdziwe talenta. Zamiast zabierać naszą pociechę na piłkę siatkową może warto pozwolić mu rysować (poczytaj). Pamiętajmy, by nie zmuszać dziecka do aktywności, która, go nie interesuje. Lepiej poszukać czegoś, co naprawdę zafascynuje naszą pociechę.