Jak wybrać zabawkę dla pociechy w poszczególnej kategorii wiekowej? Sprawdź więcej!

Kiedy pojawia się czas wybierania upominków dla małego dziecka zastanawiamy się co wybrać. Swoim krótkim poradnikiem chcę ułatwić Wam wybór prezentów dla dzieci od urodzenia do 3 lat a także tych starszych.
Kiedy pojawia się czas zakupu prezentów dla małego dziecka myślimy co kupić. Swoim skromnym poradnikiem chcę ułatwić Wam wybieranie upominków dla dzieci od urodzenia do 3 lat oraz tych starszych.

Moja podstawa to interesujące książki oraz zwykłe zabawki. Książki poszerzają słownictwo, pobudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, poszerzają wiedzę oraz stymulują wyobraźnię – same pozytywy zero wad (czytaj o puzzlach Trefl).Zabawki, które oferuję to zabawki zwykłe, które rozwiną wyobraźnię i kreatywność Twojego dziecka a przy okazji wspierają prawidłowy rozwój – czyli przyjemne z pożytecznym.

Niemowlęta to istoty bardzo ciekawe otaczającego je świata – ich umysł pochłania jak gąbka. Wiedz jednak, że za duża ilość bodźców może niemowlaka szybko zmęczyć, dlatego nie możemy przesadzać z ilością zabawek w otoczeniu dziecka.

Jaki prezent wybrać dla rocznego dziecka?

W tym okresie dzieci zdobywają oraz trenują nową umiejętność – samodzielne przechodzenie z miejsca na miejsce, kochają zabawy typu wkładanie oraz wyjmowanie elementów, miłe dla ucha dźwięki oraz kąpiele w wannie W tym okresie bardzo ważny jest rozwój mowy, dlatego trzeba dużo a także często dziecku czytać czy też przeprowadzać ćwiczenie małej motorki, czyli dłoni oraz paluszków.

figurka

Autor: Thomas Morgenroth

Z kolei większe dzieci oczekują już bardziej interesujących, rozwijających upominków typu puzzle trefl czy też ciastolina lodziarnia.

Dość poważnym problemem przed jakim stajemy w trakcie polowania na właściwy upominek jest jego niepowtarzalność. Dzieci przeważnie mają już pudełka wypełnione przeróżnych zabawek. Trudno więc je zaciekawić (ciastolina lodziarnia). Wymienione wcześniej rodzaje zabawek ten wymóg spełniają.

Wypytujecie nas czasami o naszą nową stronę. Oto ona. Należy najechać na poniższy link i można zobaczyć również (https://kidaroo.pl/) następne interesujące wpisy.

Pojazdy akumulatorowe posiadają wyjątkowe formy (motory, auta, maszyny budowlane bądź rolnicze). Rowerki biegowe są jeszcze mocniej zróżnicowane w zakresie kształtów czy też kolorów. Są to także upominki, na które moda zapanowała dość niedawno. Zwiększa to nasze szanse na sprawienie mocnej zabawy.

Kończąc jeżeli planujemy zakupić naprawdę wyjątkowy oraz kreatywny prezent zwróćmy uwagę czy spełnia opisane kryteria. Na pewno musi zachęcać do aktywności oraz pomagać rozwijać naturalną ciekawość i wyobraźnię dziecka. Oczywiście powinny sprawiać też masę uśmiechu.