Dziecięcy trening czystości. Gadżety, które pomogą przez to przebrnąć.

Niejeden rodzic wspomina kupowanie ogromnych ilości pieluszek i oczekiwanie na ich pożegnanie, oznaczające osiągnięcie przez malucha jakiegoś stopnia samodzielności. Trening czystości jest bardzo trudnym zadaniem zarówno dla mamy i taty, jak i dla samego dziecka. Jest to ważna chwila w życiu maluszka, dlatego trzeba być bardzo cierpliwym i opanowanym, bo nasze nerwy mogą przenieść się na malucha, a tego rodzaju sytuacja nie jest łatwa dla nikogo.
Każdy rodzic pamięta kupowanie ogromnych ilości pieluch i oczekiwanie na ich pożegnanie, a tym samym osiągnięcie przez dziecko danego stopnia samodzielności. Trening czystości to bardzo trudne zadanie zarówno dla mamy i taty, jak i dla ich pociechy. To bardzo ważna chwila w życiu dziecka, dlatego należy być bardzo cierpliwym i opanowanym, gdyż nasze nerwy mogą przenieść się na malucha, a tego rodzaju presja nie jest korzystna dla nikogo.

Nauka korzystania z malutkiej toalety niestety jest żmudna i długa. Zwykle trwa ona około dwóch miesięcy, a u niektórych maluszków prawie pół roku. Dla mamy i taty jedyną radą jest cierpliwość i pozytywne nastawienie, które prędzej czy później na pewno się opłacą. Oczywiście, podczas całego treningu warto trzymać w zapasie jakieś pieluszki wielorazowe, bo przydadzą się jeszcze w nocy czy na dłuższym spacerze. Jeszcze przed rozpoczęciem treningu warto kupić nocnik dostosowany rozmiarem do naszego maleństwa i umieścić go w toalecie koło muszli klozetowej. Zobacz: strona www.

Przy starszych dzieciach, które już będą używały toalety, można kupić nakładkę na normalną muszlę i schodek do muszli i umywalki, żeby było łatwiej sięgnąć. Dobrym dodatkiem wspierającym długą drogę do pozbycia się pieluszek jednorazowych będą pieluchomajtki, a później majtki treningowe. Pieluchomajtki z założenia są pieluchą, ale nie zakleja się ich tak ciasno, jak pieluszkę, ale nosi tak, jak majteczki. Mogą pomóc dzieciom sygnalizującym potrzeby zdjęcie ich przed skorzystaniem z nocniczka, a rodzicom – gdyby dziecko nie zdążyło uprzedzić – usprawnią przebieranie. Z kolei majtki treningowe mają dwie strony – zewnętrzną stronę nieprzemakalną i wewnętrzną, chłonącą. Wybór wzorów i kolorów jest naprawdę spory.

zmiana pieluchy

Autor: Michael Coghlan

Zwykle zapinane są z przodu na napy, którymi można regulować wielkość majteczek, ale można także nabyć wersje dobrane do wagi i wieku malucha. Warto mieć kilka par, aby prać je razem z innymi dziecięcymi rzeczami. Ze względu na dość gruby wkład, mogą wysychać trochę dłużej niż zwykłe, dlatego warto mieć zapas. Asortyment gadżetów pomagających pożegnać pieluszki wielorazowe i jednorazowe jest naprawdę duży.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to w najnowszym linku (https://www.przychodniazycie.pl/296,Badania-specjalistyczne.html) również przeczytasz coś, co okaże się dla Ciebie wartościowe. Kliknij więc tutaj!

Trzeba jedynie wyczuć moment, który pozwoli na rozpoczęcie treningu, a później wspierać maluszka i nagradzać poczynione postępy.