kobieta pracująca przy komputerze

Najróżniejsze wady wzroku i techniki ich leczenia

Ogromny postęp techniczny sprawił, że współcześnie każdy z nas kilka godzin dziennie spędza przed komputerem oraz telewizorem. Wprawdzie nowoczesne urządzenia generalnie nie wywierają negatywnego wpływu na stan naszego zdrowia, ale wpływają źle na stan oczu, które często zaczynają szwankować. Choroby wzroku to jednak nie tylko wina telewizora i komputera.
Intensywny rozwój techniki sprawił, że obecnie każdy z nas wiele czasu dziennie spędza przed komputerem oraz telewizorem. Wprawdzie używane obecnie urządzenia generalnie nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia, ale odbijają się na kondycji oczu, które na ogół zaczynają niedomagać. Choroby narządu wzroku to jednak nie tylko wina telewizora i komputera.

Jedną z tych wad wzroku, które pojawiają się na skutek między innymi zbyt częstego korzystania z komputera oraz telewizora jest krótkowzroczność. Definiuje się ją także mianem bliskowzroczności oraz miopii. Dysfunkcja ta polega na tym, że nie ma problemów z wyraźnym dostrzeżeniem tych przedmiotów, które ulokowane są nieopodal, natomiast te bardzo oddalone jawią się jako niewyraźne oraz zamazane.

Kiedy wada jest już silnie zaawansowana, osoba na nią cierpiąca może w ogóle nie odróżniać przedmiotów znajdujących się daleko od niej. Bliskowzroczność rozwija się także wraz z wiekiem. Często ma podłoże genetyczne. Leczenie krótkowzroczności to przede wszystkim noszenie okularów korekcyjnych. Zamiast nich można wybrać soczewki kontaktowe. Tego rodzaju leczenie krótkowzroczności nie usuwa wady, ale umożliwia zachowanie jakości widzenia bez względu na to, jak daleko znajdują się postrzegane przedmioty. Okulary dostępne są w różnych cenach. W przypadku osób pracujących przy komputerze możliwa jest częściowa refundacja ich kupna przez pracodawcę – http://optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku/Czy-laserowa-korekcja-wzroku-jest-dla-mniera nie jest związana z korzystaniem z komputera jest natomiast jaskra. Choroba ta wiąże się z nazbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym, co jest stanem naprawdę niebezpiecznym. Leczenie jaskry prowadzone jest na kilka sposobów – . Przede wszystkim polega ono na zmniejszaniu zbyt wysokiego ciśnienia. Najczęściej odbywa się to za sprawą http://optegra.com.pl/Zabiegi-i-ceny/Choroby-oczu/Jaskra/Co-to-jest-Jaskra pora na bardziej zaawansowane leczenie jaskry. W tym wypadku w grę wchodzi zabieg operacyjny.

Wszystko odbywa się jednak szybko prosto. Nie jest potrzebny długi pobyt na oddziale szpitalnym – chory może wrócić do domu już na drugi dzień po operacji. Potem wymagane jest oszczędzanie oczu oraz stosowanie specjalnych kropli. Jaskra jest przypadłością, która zaniedbana może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku.