Najróżniejsze wady wzroku i techniki ich leczenia

Szybki rozwój techniki sprawił, że dzisiaj każdy z nas kilka godzin w ciągu dnia spędza przed komputerem oraz telewizorem. Wprawdzie używane teraz urządzenia generalnie nie wywierają negatywnego wpływu na naszą kondycję zdrowotną, ale odbijają się na kondycji oczu, które często zaczynają niedomagać. Choroby oczu to jednak nie tylko wina pracy przy komputerze oraz oglądania telewizora.
Intensywny rozwój techniki sprawił, że obecnie każdy z nas wiele czasu dziennie spędza przed komputerem oraz telewizorem. Wprawdzie używane obecnie urządzenia generalnie nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia, ale odbijają się na kondycji oczu, które na ogół zaczynają niedomagać. Choroby narządu wzroku to jednak nie tylko wina telewizora i komputera.

Jedną z tych wad wzroku, które pojawiają się na skutek między innymi zbyt częstego korzystania z komputera oraz telewizora jest krótkowzroczność. Definiuje się ją także mianem bliskowzroczności oraz miopii. Dysfunkcja ta polega na tym, że nie ma problemów z wyraźnym dostrzeżeniem tych przedmiotów, które ulokowane są nieopodal, natomiast te bardzo oddalone jawią się jako niewyraźne oraz zamazane.

Kiedy wada jest już silnie zaawansowana, osoba na nią cierpiąca może w ogóle nie odróżniać przedmiotów znajdujących się daleko od niej. Bliskowzroczność rozwija się także wraz z wiekiem. Często ma podłoże genetyczne. Leczenie krótkowzroczności to przede wszystkim noszenie okularów korekcyjnych. Zamiast nich można wybrać soczewki kontaktowe. Tego rodzaju leczenie krótkowzroczności nie usuwa wady, ale umożliwia zachowanie jakości widzenia bez względu na to, jak daleko znajdują się postrzegane przedmioty. Okulary dostępne są w różnych cenach. W przypadku osób pracujących przy komputerze możliwa jest częściowa refundacja ich kupna przez pracodawcę – .

zielone kobiece oczy

Autor: Liebre.De.Marzo

Chorobą, która nie jest związana z korzystaniem z komputera jest natomiast jaskra. Choroba ta wiąże się z nazbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym, co jest stanem naprawdę niebezpiecznym. Leczenie jaskry prowadzone jest na kilka sposobów – . Przede wszystkim polega ono na zmniejszaniu zbyt wysokiego ciśnienia. Najczęściej odbywa się to za sprawą podawanych środków farmakologicznych. Kiedy to nie przynosi rezultatów, pora na bardziej zaawansowane leczenie jaskry. W tym wypadku w grę wchodzi zabieg operacyjny.

Wszystko odbywa się jednak szybko prosto. Nie jest potrzebny długi pobyt na oddziale szpitalnym – chory może wrócić do domu już na drugi dzień po operacji.

To nie koniec ciekawych postów. Chcesz inne? W takim razie zostawiam tu mój odsyłacz (https://physiomedica.pl/kinezyterapia/) do swojej witryny. Oglądaj bez przeszkód.

Potem wymagane jest oszczędzanie oczu oraz stosowanie specjalnych kropli. Jaskra jest przypadłością, która zaniedbana może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku.