Dzieci w szkole

Nadchodzący początek roku szkolnego oznacza zwiększenie wydatków dla rodziców

Szkoła. To jedno słowo brzmi i niesie się w uszach naszych mam i ojców cale letnie wolne dni. Teraz jest zabawnie i miło, są wakacje, a nasza pociecha bawi się u Dziaków, nie mamy zmartwień, już nadchodzi ważna data 1 września, a przecież już wcześniej trzeba zabrać się do roboty, czyli kupić, co niezbędne.
Szkoła. To jedno słowo odbija się i dźwięczy w uszach naszych mam i ojców cale wakacje. Teraz jest jeszcze fajnie, jest środek lata, a nasza pociecha bawi się u dziadków na wsi, nie martwimy się o nic, lecz już niedługo ważna data 1 września, a przecież już wcześniej trzeba zabrać się do roboty, czyli kupić, co niezbędne.

w szkole
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze warto udać się do sklepu z przyborami szkolnymi nieco wcześniej, w wakacje, nie róbmy tego, na przykład, w ostatnim tygodniu przed początkiem szkoły, bo nie dość, że będzie nerwowo, to jeszcze ceny mogą nas rozczarować. Bądźmy pewni, że jeśli pójdziemy do sklepu w okresie wakacyjnym nie będzie też tak długich kolejek, jak bliżej roku szkolnego. Pewnym rozwiązaniem dobrym o każdej porze roku jest wizyta w sklepie internetowym. Nie musimy wychodzić z domu, wystarczy tylko wygospodarować czas, by wejść na konkretne strony, wybrane sklepy i porównać oferty (pojemniki szkolne).

Ogólnie zasada jest jednak taka, że ,nie opłaca się z niczym zwlekać gdyż skończy się to skumulowaniem innych spraw do załatwienia, innych zobowiązań, problemy się nałożą i nic, poza bólem głowy nie wyniknie z tego dobrego. Dlatego warto także zrobić listę zakupów i przysiąść w jeden dzień do komputera i zacząć zamawiać. Niektóre sklepy są droższe niż konkurencja, ale uwaga, mogą mieć na przykład tanią wysyłkę, która obniżą nieco wartość naszego zamówienia. Warto to sprawdzić.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę tym interesującym wpisem? Świetnie. W takim razie zachęcamy – kliknij w link fototapety do sypialni-lemonroom i przenieś się do nowej witryny po detale.

Co powinniśmy zakupić?

Najważniejsze to zestaw do pisania: flamastry, pisaki dla dzieci (plastelina na plastykę), długopisy i ołówki, zakreślacze, markery i korektory. Pamiętajmy o przyborach do plastyki: blok szkolny, bibuła, plastelina, modelina, nie możemy zapomnieć o geometrii: linijki, cyrkle. Powinniśmy tez zapewnić naszej pociesze jak największy komfort nauki, warto więc zakupić pomoce naukowe, na przykład podkładki dla dzieci, a także pojemniki dla dzieci, w którym nasza pociecha będzie trzymała śniadanie. Poza tym, trzymajmy zawsze rękę na pulsie, gdyż przed początkiem roku szkolnego może coś się pojawić, coś, co trzeba będzie dokupić. Jeśli sobie to przypomnimy wcześniej to nie czekając udajmy się po to do sklepu.