Jak zadbać o własny rozwój?

Spora część z nas bardzo dobrze wie, że efektywność naszej pracy jest niezmiernie zmienna. Przeważnie na jej stan ma wpływ nasze samopoczucie oraz motywacja, która niestety w szeregu przypadków zostawia nam dużo do życzenia.
Spora część z nas doskonale wie, że efektywność naszej pracy jest niesłychanie zmienna. Przeważnie na jej stan ma wpływ nasze samopoczucie oraz motywacja, która na nieszczęście w szeregu przypadków zostawia nam mnóstwo do życzenia.

Wykład

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Można bez skrępowania zaryzykować stwierdzeniem, że nasza kondycja duchowa przekłada się w jasny sposób na osiągane przez nas efekty, czy to w życiu zawodowym czy prywatnym. W tym miejscu wypada jasno przyznać, że nasze wewnętrzne motywacje w szeregu przypadków są na niezmiernie słabym poziomie. Napięcie, zmęczenie oraz wypalenie zawodowe nie pozwala nam skutecznie spożytkować własnych możliwości. Szczęśliwie istnieją dzisiaj pewne sposobności oraz terapie działania, dzięki którym możemy nabrać nie tylko pewność siebie, ale także wielką porcję motywacji do dalszego działania w otaczającej nas rzeczywistości – poczytaj. Aczkolwiek jest to dyscyplina, która dopiero jest w powijakach w naszym kraju, to niemniej jednak z upływem czasu pozyskuje sobie coraz większą ilość sympatyków. Kluczem do sukcesu w tym problemie jest coaching, który w swojej podstawie opiera się w pewnym sensie na psychologii, rozwoju oraz osiąganiu zamierzonego celu.

Grupa

Autor: Jon Neubauer
Źródło: http://www.flickr.com

Pokonanie osobistych przeszkód, które w chwil obecnej nas ograniczają i nie pozwalają realizować marzeń jest niebywale łatwe – odnośnik. Okazuje się bowiem, że nasze zachowania oraz instynktowne lęki można pokonać, o ile naturalnie zastosujemy do tego celu stosowne narzędzia. W tym miejscu powinno się podkreślić fakt, że prezentowanie wcześniej coaching stanowi swego rodzaju odpowiedź na nasze zapotrzebowanie, by być jeszcze w wyższym stopniu skuteczniejszymi w różnych dziedzinach naszego życia.

Niemniej tymczasem w przeciwieństwie do tradycyjnych terapii coaching opiera się na pomocy w odnalezieniu pasującego rozwiązania, a nie narzuceniu go z góry przez mentora. Jego doskonałe uzupełnienie stanowią wszelkiego rodzaju wykłady, których tematem jest rozwój osobisty. Rozwijanie naszych zdolności miękkich, jak i twardych jest bowiem bardzo pożądane, w podobny sposób przez pracodawców, jak i samych pracowników, którzy dzięki tej metodzie mogą uformować sobie prostą drogę do rozwinięcia własnych skrzydeł.