Nowatorskie rozwiązania jakich się używa przy budowie placów zabaw – zalety syntetycznych nawierzchni.

Coraz częstszym widokiem na naszych osiedlach są place zabaw. Większość z nich jest stawiana na zwykłej trawie, która jest jednak praktyczna i bezpieczna. Ale pomimo tego ziemia ma dość dużą twardość i przy upadku z większej wysokości można zrobić sobie jakąś krzywdę, z tego też powodu coraz powszechniejsze są specjalne powierzchnie które mają dobre parametry amortyzacyjne.
Coraz częstszym widokiem na osiedlowych placykach są place zabaw. Duża ich część jest stawiana na zwykłej trawie, która jest jednak praktyczna i bezpieczna. Ale mimo wszystko ziemia ma dość dużą twardość i przy uderzeniu z nieco większej wysokości można sobie zrobić jakąś krzywdę, z tego też powodu coraz bardziej powszechne są specjalne nawierzchnie które mają dobre parametry amortyzacyjne.

Czym są kleje poliuretanowe?

Zdarza się, że w domu spotyka nas niepożądana usterka. Bywa też, że nasze mieszkanie, plac zabaw, czy nawierzchnie poliuretanowe, z chęcią dostosowalibyśmy do swoich, bardzo często dużych, wymagań. Wtedy naszym wybawieniem może zostać klej poliuretanowy.
Często bywa tak, że w domu spotyka nas niespodziewana usterka. Zdarza się też, że nasz dom, plac zabaw, czy nawierzchnie poliuretanowe, który chętnie dostosowalibyśmy do swoich, bardzo często dużych, ambicji. Bardzo często w takim wypadku naszym ratownikiem może stać się klej poliuretanowy.

Kleje i powierzchnie poliuretanowe

Z pewnością sporo z was pamięta, jak za dzieciaka grało się w futbol na małych boiskach. Niestety, czasy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej nie były czasem, gdy konstruktorzy dbali o wygodę i zdrowie dzieci. Dowodemtego są boiska sportowe wykonane z twardego betonu. Dzieci uszkadzały na nim nogi i mocno ścierały sobie skórę.
Z pewnością dużo z was ma w pamięci, jak za dzieciaka ciachało się w piłkę nożną na twardych boiskach. Niestety, czasy PRL nie były czasem, gdy konstruktorzy dbali o komfort i dobrobyt dzieci. Argumentemna to są boiska sportowe wykonane z litego betonu. Dzieciaki uszkadzały na nim nogi i mocno zdzierały sobie skórę.