Czemu opłaca się karmić noworodka piersią? Jak ułatwić sobie karmienie?

Od pewnego czasu zapanowała moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest też wśród młodych rodziców. Młode matki coraz częściej chcą karmić piersią swe potomstwo co niezmiernie cieszy lekarzy pediatrów i położne, bo korzyści z karmienia piersią niemowlaczka jest spora ilość!
Od pewnego czasu panuje moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest też jeśli chodzi o młodych rodziców. Młode matki coraz częściej decydują się karmić piersią swe potomstwo co niezmiernie cieszy lekarzy pediatrów i położne, bowiem korzyści z karmienia naturalnego niemowlaczka są niezmierzone!

butelki

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka piersią nie tylko dobrze wpłynie na dziecko, ale również i mamusi może pomóc w krótkim czasie powrócić do dobrej kondycji. Mleko naturalne ma skład idealny dla dziecka. Żadna sztuczna mieszanka nie może mu dorównać! Pokarm mamy ma także zawsze idealną temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza tym karmienie naturalne jest bardziej wygodne i dużo tańsze od karmienia butelką.

Gdy kobieta zostaje mamą po raz pierwszy, pomocne może stać się wsparcie położnej, pielęgniarki bądź innej doświadczonej kobiety. W domu karmiącej mamie pomocą służyć mogą własna matka czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad technicznych mogą one podpowiedzieć młodej karmiącej mamie które akcesoria dla mamy mogą być dla niej przydatne.

Na rynku możemy zakupić wiele akcesoriów dla mamy karmiącej piersią, są to na przykład odciągacze pokarmu (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego użytku), które to rzeczy znacznie ułatwiają karmienie piersią – sprawdź wkładki laktacyjne w różnych kolorach.

Zainspirował Cię tekst? Przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie dodatkowe porady, dlatego zobacz kluczowy link w tym temacie.

dziecko

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Nabyć też można pojemniki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, odzież do karmienia – specjalne koszule, staniki do karmienia piersią – z bawełny, ”oddychające”, z odpinanymi miseczkami (takie które będą świetnie trzymały „zapracowane” piersi), poduszeczkę do karmienia, osłony silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub też zwyczajnie – mlekiem mamy), a nawet komfortowy fotel do karmienia – jak by nie było przed mamą wiele miłych godzin karmienia! Zobacz produkty.

I na zakończenie dobra „babcina” metoda – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy też stanie zapalnym piersi. Oto przepis: mrozimy liścia kapusty umytego i z wykrojoną zgrubiałą łodygą. Następnie nakłuwamy go w kilku miejscach szpikulcem i okład na obolałe piersi jest gotowy.