9 sposobów na dobre samopoczucie dziecka w pieluszce

Wiemy, że pieluchy wielorazowe to najzdrowsza postać pieluchowania dzieci. Ażeby wesprzeć ten trudny czas, należałoby pomyśleć o dobrze wyselekcjonowanych otulaczach, które będą podtrzymywały pieluszkę w stosownym położeniu, strzegły i chroniły ubranko przed przemoczeniem. To nie jest banalny dobór.Na rynku jest wielu producentów oferujących różnego gatunku otulacze dla noworodków.
Wiemy, że pieluchy wielorazowe to najzdrowsza odmiana pieluchowania dzieciaczków. Ażeby odciążyć ten uciążliwy czas, powinno się pomyśleć o właściwie wybranych otulaczach, które będą podtrzymywały pieluszkę w dobrym miejscu, zabezpieczały i zabezpieczały ubranko przed przemoczeniem. To nie jest prosty wybór.Na rynku jest wielu producentów oferujących każdego typu otulacze dla niemowląt.

otulacz dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest, ażeby kupić otulacze rozmiarowo dobrane w stosunku do wagi dziecka, jakie najporządniej dopasowują sie, głównie do chudych nóżek i w dalszym ciągu nie dużego brzuszka. Otulacze są dopasowywane za pomocą drobnych rzepów albo nap. Dla oseska winniśmy wybrać otulacz minimalny rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to ten, jaki oprócz tworzywa PUL, posiada zewnętrzną powłokę bawełnianą. Są one niezwykle dobrze oddychające i wentylujące.

bardzo wielu rodziców, którzy decydują się na majtki treningowe twierdzą, że tkanina jest bardziej przychylny dla skóry dziecka niż jednorazówki. Wielorazowe pieluchy charakteryzują się lepszą przepuszczalnością powietrza. Jeżeli Twoje dziecko często ma podrażnioną skórę siedzenia, może należałoby rozważyć, czy wielorazowe pieluchy nie byłyby zdrowsze. Aktualnie posiadasz duży asortyment pieluszek działających podobnie, jak te jednorazowe jakie można wyprać. Wielorazowe pieluchy są pomimo to nieco bardziej zawikłane w obsłudze aniżeli te jednokrotnego użytkowania. Nie powinno się ich w żaden sposób umyślnie przygotowywać przed założeniem dziecku. Wielorazowe pieluchy winny zostać po jakimkolwiek użytkowaniu uprane i wysuszone.

Otulacz wełniany jest wykonany w 100% z wełny merynosów, która całkowicie oddycha zatrzymując idealną temperaturę ciała malucha i hamując przegrzanie. Ten otulacz w zasadzie wietrzymy – chyba że ulegnie ubrudzeniu. Pierzemy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Na nieszczęście niespiesznie schnie i powinno się go lanolinować, żeby zapewnić skuteczną kontrolę przed przenikaniem.

Poniektóre winny także ponadto zostać złożone w odpowiedni sposób. Nie tylko formowanie, ale i samo ubranie w przypadku pieluch z materiału może powodować nieco więcej ambarasu, lecz jedynie na początku. Będziesz wymagała bowiem trochę biegłości i treningu, zanim wyszkolisz się prędko i sprawnie zmieniać wielorazowe pieluchy. Na tej samej zasadzie co pieluchy jednorazowe działają wszelkie, wielorazowe pieluchy, mogą się od siebie różnić w trybie zakładania. Jeśli jednakże okażesz nieco cierpliwości, to żadne pieluszki na basen nie będą tworzyły najmniejszego ambarasu. Wielorazowe pieluchy są pewnie w odniesieniu z paczką jednokrotnych droższe, jednak nie trzeba zapominać, że jest to zwykle jednokrotna lokata. W przeliczeniu, wielorazowe pieluchy są bardziej opłacalne od tych, jakie należy wciąż kupić.

Zaciekawił Cię nasz post oraz podane w nim treści? Kolejne informacje z www są przygotowane dla pod poniższym linkiem. Zachęcamy!

Specjalną wartością jest fakt, że takie wielorazowe pieluchy ekologiczne, mają szansę być również użyte dla młodszego rodzeństwa.