Niejeden rodzic pragnie, aby jego maleństwo było inteligentne i wobec tego troszczy się o jego właściwy rozwój uczuciowo-intelektualny

Ostatnio sporo rozmawia się o tym, że dziecko powinno mieć przeróżne bodźce, żeby dobrze się rozwijać. Czytamy mu zatem wierszyki i dajemy różne książeczki do malowania.
W czasie pierwszych czterech lat życia rozwój intelektualny naszego bobasa jest najistotniejszy.
Ostatnio sporo mówi się o tym, że maleństwo musi mieć przeróżne bodźce, aby prawidło się rozwijać. Czytamy mu zatem wierszyki i kupujemy różne książeczki do kolorowania.
Podczas pierwszych czterech lat życia rozwój emocjonalny naszego dziecka jest największy.

rezydencja

Autor: Mielno Holding Firmus Group
Źródło: Mielno Holding Firmus Group
To wówczas jego mózg przyswaja wielką ilość informacji. Dosłownie pochłania wiedzę na mnóstwo tematów. Każdego dnia uczy się czegoś ważnego. Aby stymulować jego rozwój, musimy mu dawać różne materiały. Powinniśmy czytać mu bajeczki lub dawać przeróżne książeczki z łamigłówkami. Jeżeli nasz maluszek uwielbia malować, to musimy mu kupować kolorowanki oraz pudełko pięknych kredek. Będzie wtedy mógł rozwijać swe pasję. Początkowo zapewne będzie mu to wychodziło koślawo, ale za jakiś czas na pewno będzie coraz lepszy. Poza tym, nikt nie jest od razu mistrzem w jakiejś dziedzinie. Malowanie spowoduje, że nasze dziecko będzie bardziej twórcze. I pozwólmy mu na własne interpretacje różnych rzeczy. Jeżeli zechce pokolorować niebo na zielono, a krzak na żółto – to niech tak robi, niech poczuje wolność młodego artysty. Kolorowanki dają nam jeszcze jedną zaletę. Nasz szkrab będzie siedzieć z nami w kuchni, kiedy będzie malować. Będziemy mieć go ciągle w zasięgu wzroku i będziemy w stanie na przykład przyrządzić obiad.

W tym czasie nasz brzdąc zajmie się kolorowaniem i będzie stosunkowo grzeczny. Kiedy skończy z pewnością będzie miał ochotę podzieli się z nami swym rysunkiem.

Zainteresował Cię przedstawiany wpis? Jeśli tak, to zobacz też uwagi ze strony (http://www.virtuvia.pl/), gdyż one również tyczą się pokrewnej problematyki.

Pamiętajmy, aby za każdym razem pochwalić rezultat.