Zegarki casual czy eleganckie

Zegarek na bransolecie czy pasku? Koperta kwadratowa czy okrągła? Kwarcowy czy mechaniczny? Elektroniczny czy wskazówkowy? Jaki na siłownię a jaki na elegancką kolację? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.
Zegarek na bransolecie czy pasku? Koperta kwadratowa czy okrągła? Mechaniczny czy kwarcowy? Elektroniczny czy ze wskazówkami? Jaki na bal a jaki na siłownię? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Zegarki eleganckie

Zegarki diesel

Pojecie elegancji bywa różnorakie.

Ale są niewątpliwe kanony. Przykładem bardzo popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu „agresywny”. Raczej wręcz dyskretny. W ładnej, nawet modnej formie i niezbyt gruby.

Miałeś szansę, aby tutaj przeczytać ciekawy news? Chcesz więcej? Zatem naciśnij ten link (https://respect.energy/niemcy-rezygnuja-z-atomu/) i przenieś się na inną stronę z różnymi wpisami.

Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że ma elegancką bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien natomiast spełniać wszelkie walory komunikacji i czytelności. Dobrze, by wyprodukowany był z bardziej trwałych materiałów, na przykład ze stali szlachetnej, a jeżeli już pozłacany to odpowiednio grubo, tak aby szybko nie stracił swych walorów. Mile widziane jest połączenie dwóch barw – „żółtej” i „białej” (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru posiadacza. Traktuje się na dzień dzisiejszy formę prostokątną jako bardziej schludną, a okrągłą jako klasyczną, ale to kwestia indywidualnego upodobania. Koniecznie powinien być „firmowy”, najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Prawie każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, niemniej jednak będzie miał „duszę”. Zegarki męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, z pewnością bardziej zauważając zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich „wyczynów” pod wodą.

Zegarki CasualZegarek „codzienny” powinien być przede wszystkim czytelny i wygodny. Podołać „trudom” powszechnego wykorzystywania. Być w miarę szczelny, łatwy w obsłudze, łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu i rozsądnie trwały. Nie musi być drogi, po prostu w miarę tańszy a dobry. Nie musi być „udziwniony”. Ma przekazywać jedynie niezbędne informacje – czas i datę. Dobrze widziany jest sekundnik, bo w każdej chwili możemy „od ręki” sprawdzić czy zegarek jest sprawny. Zegarek z datownikiem zawsze będzie droższy. Nie musi posiadać szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka. Wśród zegarków Casual szeroki wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess mają one interesujące wzornictwo i jednocześnie są nieco tańsze od konkurencji.

Źródło: One Zero