Z jakimi problemami możemy pójść do psychologa rodzinnego?

Jeżeli ty albo ktoś z twoich bliskich posiada pewien problem, musi zgłosić się z nim do specjalisty. Nieistotne czy też jest to problem z dziećmi, z partnerem, czy też rodzicami.
Jeżeli ty lub ktoś z twoich bliskich ma pewien problem, musi pójść z nim do specjalisty. Nieistotne czy też jest to problem z dziećmi, z mężem, czy też rodzicami.

Na każdy kłopot psychoterapeuta ma zawsze rozwiązanie.
poduszki

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Poza terapią indywidualną i grupową jest jeszcze inna forma leczenia psychologicznego. Jest to terapia rodzinna. Nie istnieje jedna standardowa kliknij aby przeczytać więcej szczegółów terapii rodzinnej. Jeśli gimnazjalista ma kłopoty w szkole albo tata stracił pracę, w tym czasie psycholog rodzinny bardzo rodzinie może pomóc. Spotkanie przy terapii rodzinnej tyczy się całej rodziny. Dlatego też uwaga psychoterapeuty skoncentrowana jest na wszystkich uczestnikach terapii, a nie zaledwie na jednej osobie. Na tego typu terapii terapeuta powinien być obojętny względem wszystkich i nie może brać strony nikogo. Rodzina na takiej terapii nie jest oceniana. Terapeuta chce zrozumieć wszystkich oraz próbuje rozwiązywać kłopot. Nie próbuje też wyznaczać winnego zaistniałej sytuacji i nie twierdzi kto ma rację.

Formą terapii rodzinnej jest terapia par. Ma ona za zadanie odbudować albo stworzyć od nowa bezpieczną, satysfakcjonującą więź pomiędzy partnerami. Terapia taka dotyczy zarówno obecnych kłopotów jak i nierozwiązanych do tej pory problemów. Skupia się na zrozumieniu aktualnych przyczyn kłopotów oraz wyposaża pary w narzędzia, które pozwolą w przyszłości rozwiązywać nieporozumienia samodzielnie. Proces takiej terapii jest oparty na kooperacji obu partnerów. Niezwykle ważna jest zatem argumentacja do zmiany obu osób.

Terapia małżeńska umożliwia partnerom konstruktywne rozwikłanie kłopotów oraz polepszenie ich stosunków. Pomaga ona wyjść z kryzysu oraz odnaleźć porozumienie. Terapia małżeństw prowadzona jest wyłącznie przez doświadczonych terapeutów.