Uzdolnione dzieci – jak można zagospodarować im czas?

Gdy nie mamy pojęcia, w jaki sposób wypełnić wolne godziny sobie i swoim dzieciom można na przykład wziąć pod uwagę Internet. W sieci poza zabijaniem czasu przeglądając bzdurne strony można też wyszukać rzeczy, które coś nam dadzą. Jednak jak wiadomo nie ma nic za darmo. Dostaniemy nagrodę, jeśli sami coś ciekawego zaproponujemy. W sieci jest pełno różnych konkursów.
Gdy nie wiemy, czym wypełnić czas sobie i naszym pociechom można na przykład wziąć pod uwagę Internet. W sieci poza marnotrawstwem czasu na gapieniu się na plotki można też wyszukać rzeczy, które coś wniosą w nasze życie. Ale jak wiemy nie ma nic za darmo. Dostaniemy nagrodę, jeżeli sami coś ciekawego zrobimy. W Internecie jest multum różnych konkursów.

poprzebierane dzieci

Autor: davitydave
Konkursy online pozwalają na to, by wręcz w ostatniej chwili udzielić odpowiedzi. Nie musimy iść po znaczek pocztowy, ani słać listu, wystarczy adres mailowy lub rejestracja na konkursowej stronie. Wszystko to zajmuje kilka lub kilkanaście minut. Są konkursy online skierowane do maluchów i są te dla osób starszych. Musimy dobrze poszperać. A co istotne rzeczy, które można wygrać w takich konkursach są rzeczywiście fajne i drogie. Dość często również osoby, które nie zostały wyróżnione otrzymują nagrodę gwarantowaną, czyli prawie zawsze coś otrzymamy.

Ręcznie wykonane

Drogie Mamy, odpoczywamy!

Autor: Miejsca Dzieci
Źródło: Miejsca Dzieci

Kiedyś nasze babki robiły dla nas zabawki. Kiedyś zwykłe krzesło i poducha okazywało się świetną bazą do ukrycia, a fragment niepotrzebnego pudełka był kamerą. W dzisiejszych czasach dzieciaki muszą mieć najnowszy model smartfona i komputer z najnowszymi grami żeby mieli co robić. Ale prawda jest taka, że zależne jest to od tego jak dzieci wychowamy. Owszem nie można dzieci odsuwać od dzisiejszej technologii, ale można od najmłodszych lat ćwiczyć ich wyobraźnię.

Ta pomocna witryna także publikuje ciekawe materiały na przedstawiany tu temat. Jeżeli zatem Cię on zainteresował – nie czekaj i przeczytaj to!

Jeżeli chcemy żeby dzieci były zainteresowane tym, co je otacza wystarczy, że postanowimy zrobić dla nich coś własnoręcznie.

Te osoby, które stwierdzą, że nie umieją muszą zajrzeć do Internetu i poszukać czegoś w stylu: zrób to sam dla dzieci. Często starczy jakieś fajne zwierzątko z papieru, a kiedy indziej idealny okaże się kawałek filcu przypominający kwiatek. Przez, takie działania dziecko zrozumie, że nawet kawałek papieru może okazać się świetną zabawką. A przy tworzeniu razem z nami różnych rzeczy będzie świetnie rozwijało swą koordynację psycho-ruchową. Tak, więc zamiast kupować dziecku następną zabawkę, którą po chwili rzuci w kąt, zróbmy dla dziecka coś sami. Skoro nasza pociecha może zrobić dla nas piękne laurki to i my postarajmy się stworzyć coś dla naszego dzieciaka.