Pielęgnacja dzidziusia: kąpiemy, przewijamy, obcinamy pazurki

Ciałko dzidziusia wymaga wyjątkowej troskliwości oraz delikatności. Przebywając w brzuchu mamy, dzieciątko nie wymagało żadnych pielęgnacyjnych zabiegów.
Ciałko dzidziusia wymaga wyjątkowej troski jak też subtelności. Przebywając w brzuszku matki, dziecko nie potrzebowało żadnych pielęgnacyjnych zabiegów.

Po narodzinach higiena jest koniecznością.
Takowe maluchy wymagają wyjątkowo troskliwej opiekuńczości. Pieluszki musimy zmieniać nawet paręnaście razy na dobę, za każdym razem po zrobieniu kupki jednakże nie rzadziej, niż raz na trzy godziny. Rodzice powinni zwracać baczną uwagę na wygląd pupki ich maleństwa, by nie doszło do odparzeń. Sama wymiana pieluchy to nie wszystko. Skórę, a szczególnie wszelkie zagłębienia, powinno się dokładnie oczyszczać. Doskonale sprawdzają się chusteczki nawilżające. Nie warto jednakże kupować ich na zapas. Może okazać się, że skóra naszego malucha odpowie alergią. W czasie oczyszczania pupy warto pamiętać o zachowaniu należytego kierunku u panienek, a u chłopców o nieodciąganiu napletka.
maluchy

Autor: garlandcannon
Kąpiąc niemowlaka zaczynamy od przygotowania akcesoriów niezbędnych w czasie kąpieli: mydełka czy też żelu do oczyszczania ciałka, szamponu, oliwki, szczotki do włosów, kremiku przeciw odparzeniom, a także szlafroczka, pieluszki a także czystego odzienia. Następnie nalejmy wody do wanienki.

Wejdź na kolejną stronę – tam czeka na Ciebie kompleksowy wpis (mitigo.pl/konsultacja-psychologiczna/) interesującego tematu. Opracowaliśmy go dla Ciebie z radością.

W pomieszczeniu, w jakim myjemy noworodka, musi być ciepło. Temperaturę wody sprawdzamy specjalnym ciepłomierzem. Optymalną temperaturą będzie 37ºC. Spód wanienki najlepiej wyłożyć pieluchą tetrową.

Potem rozbieramy bobasa – ściągamy ubranie i pieluchę, a w przypadku kupki myjemy pupkę wodą oraz mydłem przed włożeniem bobasa do wanny. Dzieciątko powinno być trzymane pewnie a także w stabilny sposób.