Nowe wyposażenie w szkole?

Właściwie każdy rodzic, który ma pociechę w wieku szkolnym, zdaje sobie świetnie sprawę z tego, że warunki, w jakich uczą się nasze pociechy w szkołach, z pewnością nie są na wysokim poziomie. W wielu szkołach można znaleźć zniszczone ławki, które pamiętają sporo pokoleń uczniów. Zwykle rodzice oczywiście zgłaszają swe skargi do dyrektorów szkół, jednak prawda jest taka, że ci zazwyczaj mają zwyczajnie związane ręce. Otrzymują tak niedużo pieniędzy z urzędów gmin, że wymiana całego wyposażenia w szkole właściwie nie jest możliwa.
Chyba każdy rodzic, który ma pociechę w wieku szkolnym, zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że warunki, w jakich bawią się nasze pociechy w szkole, z pewnością nie są na najwyższym poziomie. W wielu szkołach można spotkać poniszczone meble, które pamiętają sporo pokoleń uczniów. Zazwyczaj rodzice oczywiście zgłaszają swe zażalenia do dyrektorów szkół, jednak prawda jest taka, że ci najczęściej mają zwyczajnie związane ręce. Dostają tak niewiele pieniędzy z urzędów gmin, że wymiana całego wyposażenia w szkole właściwie nie jest możliwa.

Autor: STABILO

Jeżeli mimo wszystko należysz do rodziców, którzy tak szybko się nie poddają, wtedy możesz spróbować działać na własną rękę, a być może uda Ci się zmienić coś w placówce, do której chodzi Twoje dziecko. Na początek powinieneś zapisać się do komitetu rodzicielskiego działającego w szkole – tam bez wątpienia poznasz innych rodziców, którym dobro uczniów także leży na sercu. Wspólnie możecie naprawdę sporo zrobić – chociaż niewiele osób w ogóle zdaje sobie z tego sprawę, jest to jak najbardziej możliwe.

Jednym z prostych sposobów na uzyskanie dodatkowych funduszy jest wzięcie udziału w różnego rodzaju programach dla szkół. Zazwyczaj wymaga to przedstawienia jakiegoś planu, jeśli jednak zdecydujecie się na pracę w parę osób, wówczas przygotowanie takiego zgłoszenia bez wątpienia będzie dla Was bułką z masłem. Otrzymane w takich konkursach pieniądze można przeznaczyć dla przykładu na nowe meble dla dzieci ().

Kiedy uda Wam się nawiązać trwałą współpracę z dyrekcją szkoły, wtedy możecie razem ubiegać się dla przykładu o pieniądze unijne. Okazuje się, że szkoły często nawet nie wiedzą, że mogą się zgłaszać po różnego rodzaju granty, które pozwalają na zainwestowanie sporej ilości pieniędzy w szkołę.Jest jeszcze jeden sposób na uzyskanie do szkoły nie bezpośrednio funduszy, ale samych przedmiotów. Jeśli w okolicy Waszej placówki znajduje się przykładowo jakaś firma organizacja eventów warszawa trudniąca się wytwarzaniem rzeczy z drewna, być może zgodzi się ona podarować na rzecz szkoły przykładowo ławki szkolne w zamian za promocję wykonaną w szkole i wśród rodziców dzieci (wymiary ławek szkolnych). To na pewno rewelacyjny pomysł, który sprawdza się w wielu wypadkach. Dla firmy to praktycznie żaden koszt, zaś korzyść wizerunkowa może być naprawdę ogromna.