Nakarm własnego brzdąca zdrową i sycącą kaszką

Z sokiem malinowym, bananowa a może waniliowa? Mleczna, ryżowa ewentualnie wielozbożowa? Kaszek dla dzieci jest tyle, że trudno jest wybrać konkretną. Która będzie najlepsza?
Z dodatkiem soku brzoskwiniowego, o smaku banana czy waniliowa? Mleczna, ryżowa ewentualnie wielozbożowa? Kaszek dla dzieci jest tak dużo, iż trudno jest wybrać konkretną. Czym się kierować przy wyborze jej kupna?

Kluczową sprawą jest wiek niemowlęcia. Firmy w zakresie żywienia zamieszczają na paczce informację, od jakiego czasu można dostarczać maluszkowi dany produkt. Jednak nie zawsze musimy tej informacji bezkrytycznie ufać. Z rozszerzaniem diety nie musimy się spieszyć. W sytuacji gdy lekarz (sprawdź alergolog legionowo) do którego mamy zaufanie nie zleci innego postępowania, kaszkę najlepiej wprowadzać od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dozwoloną po czwartym miesiącu.

Czas na obiad

Autor: picturesofyou-
Źródło: http://www.flickr.com

Początkowo wprowadźmy kaszki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane a także ryżowe, wyłączając w ten sposób ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt (zobacz źródło) jesteśmy w stanie sporządzić na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej.Gdy zaistnieje sytuacja, że maluch zainteresuje się smakiem jego nowego dania, możemy wprowadzić kaszki mleczno-ryżowe, które przygotowujemy na na bazie wody. Tu wybór jest bardzo duży. Im maluch ma więcej miesięcy, tym bardziej nieznane mu smaki możesz mu podawać. Mniej więcej od dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, tudzież bogatą w witaminy owsiankę.

Każdą kaszkę przyrządzamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu.Jedynie dodajemy ją do płynu o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy od razu po przygotowaniu. Decydujemy się na tę konsystencję, która najbardziej pasuje naszemu dziecku. Możemy zrobić gęstą papkę lub kaszkę bardziej wodnistą, która będzie łatwiejsza do połykania. Niezależnie od konsystencji kaszkę lepiej podawać łyżeczką, a nie przez specjalny smoczek i z butelki. Ma to znaczenie zdrowotne dla zgryzu i zębów.

Weźmy pod uwagę, że dowolnie wybrany mały człowiek wymaga na co dzień stosownej dawki witamin i składników mineralnych. Sporą ilość możemy dać mu właśnie w postaci kaszki. Ich formuła opracowana jest we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy bez zarzutu znają wymagania dziecięcych organizmów. Zaopatrując nasze pocieszy w odpowiednią porcję potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli pewność iż zapewniamy mu zdrowie i promienny uśmiech.