Niejeden rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejsze zadanie naszego dziecka to uczyć się, by w przyszłości żyło mu się lepiej

Duża część rodziców, którzy wychowują już dzisiaj dzieci, pamiętają trudne czasy socjalizmu. Z tego powodu dla swoich smyków pragną innego życia.
Większość rodziców, którzy wychowują już dziś dzieci, ma w pamięci ciężkie czasy socjalizmu. Wobec tego dla swych szkrabów pragną innego życia.

Lekkostrawne święta

Autor: Dafi
Źródło: Dafi

ebook

Autor: bfishadow
Edukacja wydaje się być istotna dla każdego, kto pragnie się rozwijać. Brzdące z reguły nie zdają sobie z tego sprawy. Nie pojmują, że przykładanie się oraz nauka popłacają. Nie rozumieją, że dzięki temu szybciej będą mogli w przyszłości dostać pracę. To zwykle rodzice powinni zatroszczyć się o to, żeby ich pociechy mogły się uczyć już od przedszkola. Nie na darmo mówi się przecież, że czym skorupka za młodu nasiąknie… Najlepsze w tym wszystkim wydaje się być to, że umysł szkraba jest szalenie chłonny. Jest on w stanie uczyć się choćby przez zabawę i wszystko zapamiętywać w szybkim tempie. Zatem powinniśmy posłać malucha na angielski. Ten tłumacz holendersko polski przyda mu się wszędzie — w podróżach i w pracy. Obecnie modny staje się także chiński. Warto to również rozważyć. Powinniśmy również uważnie obserwować naszego smyka. Jeśli na przykład przejawia zdolności matematyczne, to warto go posłać na kółko matematyczne. Jeśli lubi zajmować się zwierzętami, to może powinniśmy pomyśleć o dodatkowych zajęciach z biologii. Nieważne w sumie, kim będzie nasza pociecha w dorosłym życiu — może weterynarzem czy astronautką.

Istotne, byśmy wierzyli w swoje dziecko i stale je wspierali. Trzeba także inwestować w jego różne idee i zajęcia. Dajmy mu spróbować różnych rzeczy, nawet gdyby z niektórych miało potem zrezygnować.