Gitara

W jaki sposób dobrze przygotować się do obozu harcerskiego

Harcerstwo to zbiór ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie pewnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie dzieci zyskują naprawdę dużo. Głównie poznają prawdziwych przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i pozbywania się lęków. Każdy członek jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to także doskonała przygoda i wspomnienia, które zostaną na bardzo długi czas.
Harcerstwo to ruch ludzi, którzy działają ze sobą w służbie pewnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie młodzież zyskuje bardzo dużo. Przede wszystkim poznają prawdziwych przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomocy innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i usuwania ze swojego życia lęków. Każdy członek jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów poznaje przyrodę i obcuje z nią. Harcerstwo to także doskonała przygoda i wspomnienia, które pozostaną na zawsze.

Harcerstwo
Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas, najczęściej podczas ferii i wakacji, odbywają się obozy harcerskie. One także pomagają w usamodzielnieniu się, są lekcją patriotyzmu, niejako wychowują. Dodatkowo uczą współdziałania w grupie, szacunku do innych ludzi oraz dyscypliny. Obozy modelują charakter. Harcerze potrafią za ich pomocą poradzić sobie z niełatwymi warunkami. Oczywiście takie spotkania to nie tylko obowiązki, lecz także zabawa w wspólne spędzanie ciekawego czasu, przykładowo siedzenie przy ogniu i śpiewanie.

Nieodłącznym elementem takich wieczorów jest śpiewnik Ognik – klik! – obecnie najpopularniejszy wśród tej grupy. Łączy piosenki i chwyty gitarowe. Aktualnie organizacja obozu harcerskiego jest szeroko opisana na stronach takich wydarzeń. Jakie rzeczy jednak z całą pewnością muszą znajdować się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest koniecznym elementem. W dodatku niezbędna będzie również legitymacja.

Nierzadko harcerzy prosi się o spakowanie dwóch plecaków – dużego i małego – oprócz potrzebna jest menażka, niezbędnik, jak również kubek. Noclegi niemal zawsze odbywają się pod namiotami, wtedy bardzo ważny jest śpiwór i karimata. Druga z wymienionych przyda się jednakże głównie przy ognisku, ponieważ do spania zapewniane są materace. Latem pogoda bywa zmienna, dlatego też należy spakować rzeczy przeciwdeszczowe oraz ciepłe i lekkie ubrania. Niezbędny w letnich obozach jest również strój kąpielowy, czapka (kliknij tutaj: czapka zimowa dziewczęca) z daszkiem i kremy z filtrem – .

Obozy często mają miejsce w lasach, tym samym nie wolno zapomnieć o czymś przeciw komarom. Co jasne należy przywieźć ręcznik, podstawowe kosmetyki oraz igłę i nitkę. Warto mieć też latarkę i kompas. Ważne jest przekazanie wszystkich zażywanych leków opiekunom.

Nie można nie powiadamiać o takich sprawach, ponieważ są naprawdę poważne.
Strony obozów i organizatorzy z pewnością zadbają o to, aby każdy zabrał wszystko, co niezbędne. Jeśli będziemy się tego trzymać, zdecydowanie niczego nie pominiemy i obóz stanie się czystą przyjemnością.