Które pieluszki wybrać?

Wybór pieluszek to zagadka dla każdego świeżo upieczonego rodzica. Obecnie na sklepowych półkach znajdziemy wiele rodzajów pieluch, z których każda mama zdecyduje się na najbardziej właściwy model dla jej dziecka. Między nimi ujrzymy zarówno te, które były używane od dawien dawna, (czyli flanelowe, frotowe), najnowsze pieluszki EKO jednorazowe – nieuczulające, ulegające biodegradacji pieluchy ekologiczne a także takie, które są w całości przeznaczone do prania.
Wybór pieluszek to zagadka dla każdego świeżo upieczonego rodzica. W chwili obecnej w sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów pieluch, z których każda mama polubi najlepszy model dla jej pociechy. Wśród nich zobaczymy zarówno te, które stosowały nasze mamy, (czyli flanelowe, frotowe), alternatywę dla popularnych jednorazówek: pieluszki EKO jednorazowe – nieuczulające, ulegające biodegradacji pieluchy ekologiczne jak i takie, które możemy włożyć do prania.

pieluchy dla maluchów

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluszki tzw składane, np. tetrowe są bawełniane, a więc z naturalnych tkanin.

Zaciekawiły Cię myśli zawarte w naszym poście? Odczuwasz jednakże braki? Więc namawiamy do nowej witryny – kliknij tutaj (http://www.okulistyka-jedrzejczak.pl/lekarze/) i wejdź tam.

Nie uczulają skóry maluszka i jeśli często się je zmienia, są bezpieczne oraz nie są przyczyną alergii. W krótkim czasie schną. Do takich pieluch dobrze jest dokupić tzw. otulacz, który chroni przed przemoczeniem. Do niezaprzeczalnych zalet takich pieluch należy fakt, iż zostały wyprodukowane w części lub w całości z naturalnych, nie powodujących alergii materiałów. Do minusów – obowiązek prania i czasem – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

W krótkim czasie po porodzie kobiece ciało jest dalekie od ideału. Minie jeszcze nieco czasu, zanim powróci do dawnej formy, jednak na odpowiednią dawkę sportu, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie. Z jakiej przyczyny nie powiązać przyjemnego z pożytecznym i nie wybrać się na basen razem z dzieckiem?

niemowlę

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Na basen można zabrać już 2-miesięczne niemowlę, które nie choruje, prawidłowo się rozwija i pewnie unosi oraz trzyma główkę. Dla tak małych dzieci pływalnie wprowadziły wymóg noszenia pieluch. Pieluszki na basen, dzięki wyjątkowemu wkładowi chłonącemu nie nabierają wody, natomiast ich wyjątkowa konstrukcja i specjalne materiały dają skuteczną ochronę w wodzie (pieluszki na basen dla niemowlaka). Higienę i wygodę dadzą milusińskim wyprofilowane falbanki które zapobiegają przed przeciekanie.
Reasumując: w czasie spacerów, wyjazdów popularne pieluchy jednorazowe będą świetnym rozwiązaniem – zużytą pieluchę po prostu się wyrzuca (sprawdź eko pieluchy jednorazowe). Jednak, jeżeli zdarzy się, takie pieluchy uczulają nasze dziecko a także gdy chcemy żyć EKO, wybierzmy się do sklepu po pieluchy wielorazowego użytku lub ekologiczne.