Jak przygotować domek na przybycie psiaka?

Dużymi krokami przychodzi jedna z najwSPAnialszych chwil w Waszym życiu – już za kilka dni zabierzecie własnego maleńkiego psiaka od hodowców.
Na taki moment powinniśmy się niezwykle dobrze przygotować, wszystko powinniśmy zapiąć na ostatni guzik, tak by ustrzec się później wielu ambarasów.
Dużymi krokami nadciąga jedna z najwSPAnialszych chwil w Waszym życiu – już za parę dni zabierzecie własnego maleńkiego psiaka od hodowców.
Na ten moment powinniśmy się niezwykle dobrze przyszykować, wszystko musimy zapiąć na ostatni guzik, tak ażeby uniknąć w przyszłości wielu ambarasów.

zabawki

Autor: COCOONABABY®
Z psiakiem jak z małym dzieckiem – przed jego zjawieniem się, dużo rzeczy musimy w mieszkaniu pozmieniać oraz zakupić. Na kilkanaście dni przed pojechaniem po swego szczeniaczka trzeba udać się do marketu po czym zakupić następujące przedmioty: obróżka – dla małego najwygodniejsza będzie cienka skórzana obroża podszyta mięciutką skórą. Z pewnością nie powinna to być obroża z metalu, gdyż jest zbyt ciężka oraz nie ma na ogół możliwości regulacji. Najlepiej kiedy pierwsza smycz jest smyczą wykonaną z liny tłumacz przysięgły darłowo taśmy z możliwością dopasowywania długości. Nie wskazane jest wybieranie kosztownego posłania dla czworonoga ani w formie pontonów, ani wiklinowych koszyków. Szczeniaki bardzo uwielbiają nadgryzać swe legowisko, więc szkoda wydawać pieniążków na coś co będzie spałaszowane w parę tygodni. Ważne aby legowisko było dla psiaczka jego schronieniem, nie wolno go na nim ukarać. Poza tym musi się znajdować w takowym położeniu, ażeby piesek zdołał śledzić co się dzieje w mieszkaniu. Miski będą potrzebne minimum dwie, jedna na picie, druga zaś na karmę. Idealne będą miski stalowe, bo pomimo że kosztowne, to są porządne, łatwo je czyścić jak też dezynfekować.

Istotne aby miska była troszeczkę zbyt ogromna niż zbyt mała – regułą jest, iż racja pożywienia zajmuje nie więcej niż połowę miseczki.
Jeżeli chodzi o psie zabawki, ich wybór na rynku jest olbrzymi. Godne polecenia są wszelakiego rodzaju linki z supłami czy też szmaty najlepiej skórzane.