Rozsądna zabawa z niemowlakiem

Dużo fachowców do spraw wykształcenia ostrzega przed nowym zjawiskiem. Nasze dzieci oglądają zbyt wiele programów i przesiadują za długo przed wyświetlaczami smartfonów. Zabawki dla dzieci są często wypierane przez nieaktywnie wpatrywanie się w ruchome obrazki. Media obrazkowe pokonują książki, które idealnie stymulują wyobraźnie. Jeżeli masz dziecko, powinieneś zapoznać się z paroma faktami.
Dużo mentorów do spraw edukacji ostrzega przed nowym zjawiskiem. Nasze dzieci oglądają zbyt wiele TV i ciągle ślęczą przed wyświetlaczami pecetów. Zabawki dla dzieci są często wypierane przez bierne wpatrywanie się w migające obrazki. Komunikaty obrazkowe pokonują książki, które genialnie stymulują wyobraźnie. Jeśli wychowujesz dziecko, powinieneś czytać dalej.

To, jakim sposobem wychowasz dzieciaka, będzie miało wielkie skutki w jego przyszłości. To powszechnie znany fakt, że młodzi ludzie, którym niegdyś czytano książki przed spaniem, zaczną w przyszłości dużo czytać. A to zaś wielce oddziałuje na ich progres umysłowy. Obecnie trwająca era obrazkowa zamazuje pozytywy, jakie płyną z zmieniania słów na wizje w ludzkiej wyobraźni.

zabawki dla dziecka

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu rodziców nie wie, jak bardzo dobrze dobrane rekreacyjne akcesoria dla dzieci (np. ) potrafią rozwijać małoletni mózg. Trzeba nie tracić z oczu reguły, że sama zabawa nie służy tylko do zabawiania.

Gdy interesuje Cię przedstawiany temat, to odsyłam do strony www (https://wielkor.pl/pl/c/Scianki-moderacyjne/62), gdyż znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych zagadnień na ten temat.

Nie służy także ulżeniu rodzicowi w jego powinnościach wobec berbecia. Nasza latorośl powinna się uczyć, równocześnie bawiąc się. Na przykład kreowanie różnych konstrukcji z klocków Lego znakomicie rozwija wyobraźnię oraz umiejętności manualne. Granie z partnerem w gry planszowe uczy kompleksowego myślenia, dobrej rywalizacji i współdziałania w dążeniu do osiągnięcia wspólnego dobra.

Funkcjonalne pufy dla dzieci od Lamps&Co.

Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.

Przeglądając zabawki dla niemowląt (szerzej tu: ) z okazji Gwiazdki pamiętaj o tych kluczowych aspektach. Nie podążaj za tłumem, wybieraj to, co jest dobre dla twojego dziecka, a nie to, co jest modne. Czasem trzeba wybrać wbrew chęciom dziecka, jednakże to potem da korzyść w przyszłości. Dzieciak, który wychowuje się w otoczeniu, które ceni się wartość książek i edukacyjnych zabawek, ma wielką szansę na osiągnięcie sukcesu w dalszym życiu. Taka jest prawda, że wychowanie dziecka to trudna rzecz. Ale spoglądnijmy na to w ten sposób: potomek to inwestycja, która z pewnością zaprocentuje.