images

Rozsądna zabawa z niemowlakiem

Dużo fachowców do spraw edukacji bije na alarm. Nasze dzieci oglądają za dużo telewizji i ciągle ślęczą przed monitorami komputerów. Zabawki dla dzieci są nierzadko wypierane przez nieaktywnie wpatrywanie się w kolorowe obrazki. Media obrazkowe wypierają książki, które idealnie pobudzają wyobraźnie. Jeśli masz malucha, powinieneś przeczytać ten artykuł.
Dużo mentorów do spraw edukacji ostrzega przed nowym zjawiskiem. Nasze dzieci oglądają zbyt wiele TV i ciągle ślęczą przed wyświetlaczami pecetów. Zabawki dla dzieci są często wypierane przez bierne wpatrywanie się w migające obrazki. Komunikaty obrazkowe pokonują książki, które genialnie stymulują wyobraźnie. Jeśli wychowujesz dziecko, powinieneś czytać dalej.

To, jakim sposobem wychowasz dzieciaka, będzie miało wielkie skutki w jego przyszłości. To powszechnie znany fakt, że młodzi ludzie, którym niegdyś czytano książki przed spaniem, zaczną w przyszłości dużo czytać. A to zaś wielce oddziałuje na ich progres umysłowy. Obecnie trwająca era obrazkowa zamazuje pozytywy, jakie płyną z zmieniania słów na wizje w ludzkiej wyobraźni.

zabawki dla dziecka
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu rodziców nie wie, jak bardzo dobrze dobrane rekreacyjne akcesoria dla dzieci (np. ) potrafią rozwijać małoletni mózg. Trzeba nie tracić z oczu reguły, że sama zabawa nie służy tylko do zabawiania. Nie służy także ulżeniu rodzicowi w jego powinnościach wobec berbecia. Nasza latorośl powinna się uczyć, równocześnie bawiąc się. Na przykład kreowanie różnych konstrukcji z klocków Lego znakomicie rozwija wyobraźnię oraz umiejętności manualne. Granie z partnerem w gry planszowe uczy kompleksowego myślenia, dobrej rywalizacji i współdziałania w dążeniu do osiągnięcia wspólnego dobra.

Funkcjonalne pufy dla dzieci od Lamps&Co.
Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.

Przeglądając zabawki dla niemowląt (szerzej tu: ) z okazji Gwiazdki pamiętaj o tych kluczowych aspektach. Nie podążaj za tłumem, wybieraj to, co jest dobre dla twojego dziecka, a nie to, co jest modne. Czasem trzeba wybrać wbrew chęciom dziecka, jednakże to potem da korzyść w przyszłości. Dzieciak, który wychowuje się w otoczeniu, które ceni się wartość książek i edukacyjnych zabawek, ma wielką szansę na osiągnięcie sukcesu w dalszym życiu. Taka jest prawda, że wychowanie dziecka to trudna rzecz. Ale spoglądnijmy na to w ten sposób: potomek to inwestycja, która z pewnością zaprocentuje.