Jak powinna prezentować się poprawna edukacja przez zabawę i z jakiego powodu warto ją wykorzystywać?

Chyba wszyscy opiekunowie pamiętają, że małe dzieci są czasem nieposłuszne oraz bardzo lubią korzystać ze zwrotu „nie bo nie”. Najgorszym krokiem okazuje się być wtedy zmuszanie ich za wszelką cenę do czegokolwiek, gdyż może to dać (i zazwyczaj tak właśnie jest) same odwrotne, czyli niepożądane efekty.
Należałoby zatem wspomnieć, że najskuteczniejszą formą nauki własnych dzieci jest nauka przez zabawę, ponieważ można ją zorganizować w taki sposób, że dziecko nie tylko będzie nie do końca świadome faktu uzyskiwania wiedzy, ale także zadowolone z formy takiej właśnie edukacji.
Chyba wszyscy opiekunowie wiedzą, że małe dzieci okazują się być czasem przekorne oraz często lubią używać sformułowania „nie bo nie”. Najbardziej niekorzystnym wyborem jest wtedy zmuszanie ich za wszelką cenę do jakiejkolwiek czynności, ponieważ mogłoby to dać (i zazwyczaj tak właśnie się dzieje) same odwrotne, czyli niekorzystne skutki.
Warto zatem dodać, że najskuteczniejszą metodą nauki swoich dzieci jest nauka przez zabawę, gdyż można by ją zorganizować w tego typu sposób, że potomstwo nie tylko będzie nie w pełni świadome faktu uzyskiwania wiedzy, ale też zadowolone z formy tego typu właśnie edukacji.

dieta

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
A jak ona może właściwie się przedstawiać? To już jest zależne od inwencji rodziców, ponieważ metod jest niemalże tyle, ile samych rodziców. Przede wszystkim należałoby wspomnieć, że formy zabawy mogą, ale wcale nie muszą odróżniać się zależnie od płci należącego do nas dziecka. Przykładowo jeżeli chcemy nauczyć dziecko empatii, to znacznie prościej nam będzie to wykonać w wypadku dziewczynek, gdyż można by kupić jej dom dla lalek. Da to córeczce okazję do opiekowania się nimi.
W przypadku chłopczyków tego typu umiejętność przychodzi niestety nieco później. Jeśli pragniemy z kolei nauczyć swoje potomstwo alfabetu lub podstaw matematyki, to możemy to zrobić niezależnie od płci przy pomocy przykładowo klocków, liczydeł lub zapałek. Należałoby jednak uważać, aby taka tłumacz języka holenderskiego przez zabawę niezbyt często odbywała się przy pomocy komputera, ponieważ bardzo łatwo jest obecnie niejako uzależnić swe potomstwo od tego typu elektronicznych urządzeń.

Chodzi oczywiście o np. smartfon, laptop czy też konsolę. Należałoby dodać, że taka nauka przez zabawę może mieć miejsce na powietrzu. Wystarczy tylko zaprezentować potomstwu za pomocą ogrodowego węża w jaki sposób powstaje tęcza.