Elementy przydatne w harcerstwie

Harcerstwo jest grupą obecnie nadal chętnie wybieraną na ternie kraju. Grupuje ona dzieci i młodzież, osoby, które pragną zdobyć nowe umiejętności – zwłaszcza takie, których zazwyczaj nie można zdobyć w placówce szkolnej. Istnieją takie grupy, do jakich można zapisywać dzieci już w wieku przedszkolnym. Poza tym w większości przypadków na początkowe zbiórki chodzą pierwszoklasiści i dzieci w podobnym wieku. Osoby nowe w organizacji, które nie mają jeszcze 10 lat, określane są mianem zuchów.
Harcerstwo jest grupą aktualnie wciąż popularną na ternie kraju. Grupuje ona dzieci i młodzież, osoby, które pragną zyskać nowe umiejętności – szczególnie takie, których zwykle nie można nabyć w placówce szkolnej. Istnieją takie zastępy, do jakich można zapisywać dzieci już w wieku przedszkolnym. Oprócz tego w większości przypadków na początkowe zbiórki chodzą siedmiolatki i dzieci w zbliżonym wieku. Osoby nowe w harcerstwie, które nie mają jeszcze 10 lat, nazywane są zuchami.

Generalnie w Polsce istnieją dwie duże organizacje harcerskie, do których można przynależeć. Różnią się one do pewnego stopnia wyznawaną ideologią, w jednej z nich na przykład większy nacisk kładzie się na sprawy religii. Inne są też naszywki harcerskie i pozostałe znaki, które są oznaczeniem członkostwa w danej grupie. Oprócz tego sporo symboli jest wspólnych, szczególnie jeżeli chodzi o sprzęt obozowy.
Ubiór

skaut

Autor: east_mountain
Źródło: http://www.flickr.com

Tym, co na pierwszy rzut oka odróżnia członków harcerstwa na tle grupy rówieśników, jest charakterystyczny ubiór. Mundurki harcerskie sklep to przede wszystkim określony mundur. Kolor elementów munduru oraz wygląd poszczególnych jego części zależy przede wszystkim od organizacji, do jakiej się należy. Bluzy od mundurów występują więc w takich kolorach jak szary, ciemna zieleń lub błękit. Poza tym Zależnie od okazji i pełnionej funkcji dobiera się różnorodne nakrycia głowy, przykładowo kapelusz lub rogatywkę (sprawdź – wgl.pl – składnica harcerska online). Mundury damskie trochę różnią się od męskich wyglądem, a przede wszystkim tym, że zamiast spodni przewidziane są specjalne, dopasowane do bluzy spódnice.

Inne elementyOprócz samej odzieży i obuwia, dla harcerzy przewidziane jest także odpowiednie wyposażenie (link do oferty). Są to przykładowo rozmaite dodatki do stroju, które mają różne znaczenie.

Jeśli niniejszy tekst Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł (https://www.atic.com.pl/reklama-zewnetrzna/), który przedstawia pokrewne treści.

Należą do nich naszywki, sznury i inne emblematy. Niektóre z nich otrzymuje się z czasem, w miarę zdobywania konkretnych sprawności harcerskich. Do standardowego wyposażenia każdego harcerza zalicza się także tak zwana finka, czyli rodzaj noża przydatnego w wielu różnych sytuacjach. Finki harcerskie można nabyć w wielu miejscach, bez wątpienia najlepszym z nich będzie składnica harcerska.