Elementy przydatne w harcerstwie

Harcerstwo jest grupą obecnie nadal chętnie wybieraną na ternie kraju. Grupuje ona dzieci i młodzież, osoby, które pragną zdobyć nowe umiejętności – zwłaszcza takie, których zazwyczaj nie można zdobyć w placówce szkolnej. Istnieją takie grupy, do jakich można zapisywać dzieci już w wieku przedszkolnym. Poza tym w większości przypadków na początkowe zbiórki chodzą pierwszoklasiści i dzieci w podobnym wieku. Osoby nowe w organizacji, które nie mają jeszcze 10 lat, określane są mianem zuchów.
Harcerstwo jest grupą aktualnie wciąż popularną na ternie kraju. Grupuje ona dzieci i młodzież, osoby, które pragną zyskać nowe umiejętności – szczególnie takie, których zwykle nie można nabyć w placówce szkolnej. Istnieją takie zastępy, do jakich można zapisywać dzieci już w wieku przedszkolnym. Oprócz tego w większości przypadków na początkowe zbiórki chodzą siedmiolatki i dzieci w zbliżonym wieku. Osoby nowe w harcerstwie, które nie mają jeszcze 10 lat, nazywane są zuchami.