Dlaczego warto uczyć się języka obcego na obozie językowym? Co w ten sposób zyskujemy?

Wakacje to czas odpoczynku, w tym okresie więc można cieszyć się ciepła pogodą, fajnymi podróżami, przygodami i zabawami w gronie przyjaciół. Z reguły w tym czasie nie myśli się o nauce. A jednak, są takie osoby, które podczas wakacji chcą się rozwijać oraz umiejętnie łączą taki wypoczynek z uczeniem się języków obcych.
Wakacje są czasem odpoczynku, w tym okresie w związku z tym możemy cieszyć się letnią pogodą, dalekimi wyjazdami, przygodami i zabawami w gronie rówieśników. Z reguły w tym czasie nie myślimy o nauce. A jednak, istnieją takie osoby, które podczas wakacji pragną się rozwijać i skutecznie łączą letni wypoczynek z uczeniem się języków obcych.

Udział w tego typu zorganizowanym obozie językowym, jaki może być w Polsce albo za granicą, to duża wygoda. Obozy językowe to zajęcia językowe, transport, mieszkanie oraz wyżywienie na okres, kiedy ma miejsce kurs. Zróżnicowanie oferty pozwala na wybranie obozu, który będzie odpowiedni do wieku, poziomu językowego, jak również zasobności naszego portfela. Jesteśmy w stanie wybierać pomiędzy wypoczynkiem nad polskim morzem lub w górach, można też pojechać do ulubionego państwa.

nauka języka

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu wyjazdy wakacyjne to głównie zalety, bo oprócz nauki języka możemy uprawiać różne sporty, zwiedzać bardzo ciekawe turystycznie miejsca i przy tym zażywać uroków lata. Założeniem takiego obozu językowego musi być nacisk na komunikowanie się w tym języku, bo dzięki temu można wykorzystać swoje umiejętności jeśli chodzi o poznawany język szkoły językowe Wrocław w praktyce. W różnych ciekawych programach odnaleźć można warsztaty językowego z grami, zabawami językowymi oraz luźnymi dyskusjami, w jakich łatwiej jest się “przełamać” i zacząć używać obcego języka. Podczas zajęć wykorzystuje się interesujące pomoce multimedialne i różne autorskie programy pomagające w uczeniu się słówek.

Takie zajęcia powinni prowadzić doświadczeni rodzimi lektorzy i native speakerzy, którzy powinni kłaść nacisk na praktyczne wykorzystywanie oraz ćwiczenie języka. Kursy językowe za granicą lub kursy języka polskiego dla obcokrajowców to jednak o wiele więcej korzyści, ponieważ w społeczności międzynarodowej łatwiej się nauczyć języka – więcej o kursach polskiego dla obcokrajowców. Przykładowo prościej jest się nauczyć angielskiego, gdy przebywamy w Anglii, niż kiedy to robimy w Polsce. Efekty są nie do przecenienia, czasem bowiem jesteśmy jakby zmuszeni, aby używać tamtejszego języka, gdyż nikt – co jest do przewidzenia – nie będzie rozumiał, co mówimy po polsku. Dzięki temu łatwiej nam się przełamać, by zacząć mówić w tym języku. Do tego też możemy się “osłuchać”, to znaczy słuchać jak ludzie wymawiają i akcentują konkretne słowa. Jak również poznawać w taki sposób nowe słownictwo, które bardzo często możemy na przykład wyłapać z kontekstu rozmowy.