Czapka dla bobasa – jaką kupić?

Przez głowę bobas traci nawet 30 procent ciepła! Za oknami pogoda robi się coraz to chłodniejsza, stąd nader ważne jest, aby główkę noworodka bardzo dobrze chronić.
Przez główkę osesek traci nawet trzydzieści % ciepła! Za oknem aura robi się coraz to chłodniejsza, w związku z tym niezwykle istotne jest, ażeby głowę bobasa bardzo dobrze chronić.

Jaką czapeczkę kupić, by spełniała swoją funkcję? Należyta ochrona główki malca jest konieczna, jeśli pragniemy zapobiec nadmiernemu wyziębieniu się berbecia i jego ewentualnej choroby. Którą jednakże czapeczkę kupić?
podręczniki

Źródło: http://www.gyncentrum.pl/
czapki broel

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze nie tak dawno temu pokutowało przekonanie, iż dziecku powinno się wkładać czapkę, nawet gdy jest ono w mieszkaniu. Dzisiaj wiemy już, iż takie działanie może doprowadzić do przegrzania smyka, co z kolei może mieć dla niego jeszcze w wyższym stopniu negatywne konsekwencje aniżeli samo zmarznięcie. Jeśli już, to czapeczkę powinniśmy zakładać maluchowi na chwilę po kąpieli. Musi ona na pewno być cieniutka, najlepiej z miękkiego a także przewiewnego materiału na przykład z bawełny. Nie powinna natomiast być za ciasna.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Masz ochotę na inne? Zatem jesteśmy w witrynie (https://kidaroo.pl/) – należy kliknąć w podany link i oglądać nowe wiadomości.

Jeżeli taka będzie, odgadniesz to po odciśnięciu na główce berbecia. Kiedy zauważysz je, powinnaś prędko wymienić czapeczkę.

Jaką czapkę nabyć na zewnątrz? Rzecz jasna to wszystko zależy od temperatury. Wytyczna jest prosta: im chłodniej, tym czapka powinna być bardziej zabudowana. Ciepła, jednakże uszyta ze „zdrowego” surowca. Najlepsze będą czapki Broel bawełniane. Jeżeli wilgoć powietrza jest nieco wyższa, należałoby dziecku włożyć czapeczkę z dodatkową, nieprzemakalną tkaniną – więcej o czapkach broel.
Zdarza się, iż dzieci (delikatnie powiedziawszy) nie przepadają za zawiązywaniem czapeczki pod szyją.

Płaczą lub grymaszą, kiedy tylko czapkę zawiążemy. Wyjściem z całą pewnością jest kupno czapki z bardziej zabudowanymi okolicami uszu, które przyzwoicie je osłaniają, bez konieczności dodatkowego niekomfortowego wiązania.