Czy jest możliwe skłonić dzieci do tradycyjnej rozrywki, czyli gry planszowe? Okazuje się, że jak najbardziej

Gry dla dzieci częściej mają kształtować nasze pociechy, lecz są też takie w których najmłodsi uczą się złych nawyków, których rodzice woleliby raczej unikać. Gry wprowadzają do życia dzieci przemoc i dużo emocji. Gry strzelanki czy też gry bijatyki bardzo zaciekawiają nasze dzieci, ale uczą je przemocy, jaka może udzielać się w życiu codziennym.
Gry dla dzieci częściej mają kształtować nasze pociechy, lecz są również takie gdzie nasi najmłodsi uczą się złych nawyków, których rodzice woleliby raczej unikać. Gry wprowadzają do życia dzieci przemoc i dużo emocji. Gry strzelanki lub na przykład gry bijatyki bardzo ciekawią nasze dzieci, lecz uczą je przemocy, która może udzielać się w codziennym funkcjonowaniu.

dzieci

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci, jakie są zapatrzone w takiego rodzaju gry mają problem żeby odróżnić dobra od zła. Takie dzieci mogą mieć kłopoty w szkole, bo ich jedyna obrona na wrogość drugiej osoby będzie przemoc. Mogą one również uspokajać dzieci, jakie nie chcąc okazywać przemocy w stosunku do swoich rówieśników. Natomiast całą swoją złość rozładowują grając. Rodzice powinni zdawać sobie sprawę, jakim typem dziecka jest jego pociecha czy mają się obawiać, że ich dziecko gra w takie gry czy też się z tego radować. Najbardziej odpowiednim sposobem dla rodziców jest przypatrzenie się własnemu dziecku czy posiada ono skłonności do odpowiadania na zło, które je dotknie przemocą a może należy do grupy dzieci, jakie są spokojne i wolałyby nie stosować takich zachowań.

Jeszcze jednakże lepiej, gdy zainteresujemy naszą pociechę bardziej tradycyjnymi grami. Gry planszowe są w tym sensie najlepszym pomysłem. Co ciekawe, dzisiaj tego rodzaju rozrywka jest mało popularna, ale to nie oznacza, że nie zainteresuje dzieci. To tak samo, jak z baśniami Andersena. Co z tego, że są stare, jeśli te tematy są aktualne, a dzieci zachwycone tymi opowieściami. Dodatkowo, jak sięgniemy jeszcze bardziej daleko to tym bardziej odnajdziemy większą ilość przykładów. Różne mity z całego świata pokazują, że każdy z nas posiada potrzebę wracania do spraw tradycyjnych, które są jakby uniwersalne.

gra karciana

Autor: Granna
Źródło: GMFRK Sp. z o.o.
Identycznie jest z grami planszowymi. Nie powinniśmy się bać, iż dziecko będzie zupełnie niezainteresowane taką formą rozrywki. Możemy się bardzo zdziwić reakcją naszego dziecka, jakie do tej pory grało tylko na komputerze. Co istotne, gry dla dzieci sklep zapewniają wiele różnych gier, dla chłopców i dziewczynek, dla wielbicieli przygody i bardziej strategicznych rozrywek. Każde dziecko znajdzie coś dla własnych potrzeb.

Jeżeli w znajdującym się tutaj poście nie znalazłeś intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam inny tego typu materiał.

Ważne, ażeby nie przekonywać dziecka na siłę, najważniejsze, jak same będzie chciało znów zagrać.