Bycie rodzicem to bardzo odpowiedzialne zadanie i z tego powodu powinniśmy podejść do niego niezwykle mądrze

Kiedy na świat przychodzi nasze dziecko, to jesteśmy szaleńczo radośni. Niemowlak jest naszym skarbem oraz naszą dumą. Jednak już od pierwszej minuty trzeba o naszą kruszynę troszczyć się.
Maleństwo wywraca nasz świat o 180 stopni.
Kiedy na świat przychodzi nasze maleństwo, to jesteśmy szaleńczo radośni. Dzidziuś jest rodzinnym skarbem oraz naszą dumą. Jednak już od pierwszej sekundy trzeba o naszą kruszynę troszczyć się.
Dziecko wywraca nasz świat o 180 stopni.

Gra karciana dla dzieci CardioAlarm!

Autor: Granna
Źródło: GMFRK Sp. z o.o.
W oka mgnieniu okazuje się, że zmieniają się nam priorytety i dobro ukochanego niemowlaka jest dla nas najważniejsze. Jeszcze w okresie ciąży (kwas foliowy suplementy) sporo czytamy o wychowaniu i odpowiednim zajmowaniu się takim niemowlakiem. Sporo rozmawiamy również z matką oraz przyjaciółkami, które już urodziły dzieci. Jednak po jakimś czasie orientujemy się, że dość często kierujemy się najzwyczajniej w świecie instynktem, gdyż on mówi nam, co jest najlepsze dla naszego dzidziusia. Ważne jest to, co je nasz szkrab, gdy zdecydujemy się powoli wprowadzać do jego jadłospisu coś więcej aniżeli tylko mleko. Ważne jest również to, jakie ciuchy mu nabywamy. Powinny być one uszyte z najwyższej klasy materiałów, które są w 100% naturalne. To ważne, gdyż skóra maluszek jest delikatna i może dostać brzydkiego uczulenia. Istotne są także zabawki, które mu wręczamy. Muszą mieć certyfikat bezpieczeństwa, gdyż maluszki często wkładają je do ust i gryzą. Nie mogą składać się one z małych części, które nasz sszkrab mógłby połknąć.

Jeżeli w naszym mieście jest sklep z zabawkami, to warto do niego zajrzeć i wybrać coś odpowiedniego. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się zabawki zrobione z drewna, które stymulują rozwój intelektualny naszego maluszka. Pamiętajmy także, by kupować zabawki odpowiednie do wieku.