Auto w kieszeni

Każdy chłopiec śni o aucie. Co oczywiste z biegiem lat młodzieńcze preferencje ulegają zmianie i ze snu o gigantycznej ciężarówce pozostaje pragnienie posiadania czerwonego Ferrari. Przedszkolni kierowcy karetek pogotowia przesiadają się natomiast do Formuły 1. W krainie dziecięcej wyobraźni wszakże niemal wszystko okazuje się możliwe.
Każdy młodzieniec marzy o samochodzie. Oczywiście z upływem czasu chłopięce preferencje ewoluują i ze snu o olbrzymiej betoniarce pozostaje pragnienie posiadania czerwonego Ferrari.

Przedszkolni operatorzy karetek pogotowia przesiadają się natomiast do Formuły 1. W krainie zabawek wszak niemal wszystko okazuje się możliwe.
zabawka

Autor: Little Bird Told Me
Źródło: www.ejdystrybucja.pl

Dziewiczy wóz na wieki utrwala się we wspomnieniach. Nieważne, czy okazał się nim niemodny już wzór Toyoty ze zmieniającą się pod wpływem światła karoserią, czy lakierowany Chevrolet Corvette 60. W dzieciństwie każdy rodzaj takiej zabawki okazywał się wręcz bezcenny – kosmicznezabawki.pl/.

Wyśnione samochodzikiCi, którzy przyszli na świat w PRL świetnie kojarzą dzień, kiedy w niektórych sklepach zaczęto sprzedawać jedyne w swoim rodzaju samochodziki. Kolorowe i misternie wykonane z miejsca wyparły rodzime, banalne samochodziki. Całe zamieszanie zaczęło się wraz z pojawieniem się zabawek firmy Matchbox, którymi szczycić się mogli tylko niektórzy. Nic dziwnego samochodziki te pojawiały się na początku w Pewexach, z czasem zaś w sklepach sieci Baltona. Bez względu na to urzekały detalem i surowcem, z którego zostały wykonane. Charakterystyczny ciężar tych samochodzików okazywał się często przedmiotem kłótni wokół placów zabaw.

Pojawiające się rodzaje okazywały się przeróżne.

Namawiamy – naciśnij tutaj kenia wycieczki po polsku i wejdź na następną naszą witrynę. Na niej oczekują na Ciebie świeżutkie i interesujące artykuły.

Zacząwszy od starych automobili, po najbardziej rozchwytywane vany i samochody sportowe – kosmicznezabawki.pl/zabawki-dla-chlopcow-c-3.html.

zabawki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Monster trucks

Po pewnym czasie w sklepach zaczęli wybijać się także inni producenci. Z tych najchętniej kupowanych modeli dzieci wybierały te oryginalne, wzorowane na amerykańskich monster truckach. Jedna z ich pierwszych serii w Rzeczpospolitej to osławione już zakupy linkbaby.pl. Bardzo szybko wypełniły lukę, którą pozostawił Matchbox i coraz szybciej podbijały serca świeżych wyznawców. Chwilę później samochodziki Hot Wheels okazały się porównywalnie rozpoznawalne.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth

Młodociani miłośnicy samochodów obok dużych kół dostali serie aut sportowych, osobowych i dostawczych. Najbardziej popularna była jednak miniaturowa infrastruktura – wielopoziomowe parkingi, stacje paliw, ulice i wszelkie skrzyżowania. Wspólnie z autkami tworzyły jedyną w swoim rodzaju całość, przy której popołudnia ubóstwiały spędzać nie tylko dzieci, ale także starsi domownicy.