Wszystko co powinniście kupić dla noworodka

Narodziny dziecka to bez wątpienia jedno z najbardziej radosnych wydarzeń w życiu każdej rodziny. Zanim jednak dojdzie do narodzin, warto jak najlepiej przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny. Tym, o co w pierwszej kolejności musi zadbać każda mama, jest wyprawka dla dziecka.
Narodziny dziecka to bez wątpienia jedno z najbardziej uroczystych wydarzeń w życiu każdej rodziny. Zanim jednak dojdzie do narodzin, trzeba jak najlepiej przygotować się na uhonorowanie nowego członka rodziny. Tym, o co szczególnie powinna zadbać każda mama, jest wyprawka dla dziecka.

Kocyki

Autor: La Millou
Źródło: La Millou
Jeszcze przed narodzinami można wybrać się do sklepu z akcesoriami dla dzieci i dokonać co najmniej kilku niezbędnych zakupów. Przede wszystkim można zadbać o to, żeby jeszcze przed urodzeniem dziecięcia w mieszkaniu znalazły się wszystkie niezbędne mebelki. Najważniejsze na pewno będą kołyska, łóżeczko dla trochę starszego dzieciątka oraz wózek. Po urodzeniu dzieciątka na pewno nie będzie już ani chwili czasu na robienie takich zakupów. Dom musi zostać wyposażony w potrzebne meble tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Równie bardzo trzeba zadbać o akcesoria, które uprzyjemnią młodej mamie pierwsze chwile z niemowlęciem. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by zachowywać odpowiednią temperaturę – małego dziecka nie należy ani przegrzewać ani pozwalać mu na przebywanie w zbyt niskiej temperaturze. Na pewno bardzo nieźle sprawdzą się kocyki dla niemowląt (przeczytaj więcej na w które trzeba się zaopatrzyć przede wszystkim w chłodniejszych miesiącach. Kiedy dziecko rodzi się zimą, taki kocyk (zobacz też: kocyk z imieniem i data urodzenia) jest niezbędnym wyposażeniem każdej młodej mamy. Dodatkowo warto zainwestować także w nawilżacz powietrza – ten z kolei dobrze sprawdzi się w letnich miesiącach. Co jeszcze powinno znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka (więcej na Na początek można zadbać także o potrzebne ubranka, ale niekoniecznie trzeba się mocno przywiązywać do tego tematu.

Chyba każda mama dobrze rozumie, że małe dziecko bardzo ekspresowo wyrasta ze swoich ubrań. Dlatego właśnie wydawanie fortuny na śpioszki dla nowo narodzonego niemowlęcia nie jest mądrym pomysłem. Być może trzeba pomyśleć o tym, aby popytać wśród znajomych – niewątpliwie znajdą się wśród nich osoby, które niedawno również urodziły dzieciaczka i niewątpliwie bardzo ochoczo podzielą się starymi ubrankami. Zazwyczaj będą to ubranka dobrej jakości, bowiem małe niemowlę zakłada takie ubranka maksymalnie kilka razy.