Jak urządzać pokoje dzieci – tych starszych i najmłodszych. Co jest najistotniejsze w tym temacie?

Urządzanie pokoju dla dziecka najbardziej skutecznie robić powoli. Na początku polecić można zakup łóżeczka oraz komody, najlepsza jest ze zdejmowanym przewijakiem. Na początek taki zestaw, do tego fotel, czy sofa zupełnie wystarczy, maluch nie potrzebuje wiele, a wraz z jego dorastaniem sami przekonacie się czego potrzebuje. Wyposażcie pokój od razu również w ciepły dywan albo wykładzinę, na jakim maluch będzie mógł przebywać nim rozpocznie chodzić.
Meblowanie pokoju dla dziecka najlepiej przeprowadzać stopniowo. Początkowo polecam zakup łóżeczka oraz komody, najlepsza jest ze zdejmowanym przewijakiem. Na początek taki zestaw, plus fotel, czy sofa na pewno wystarczy, maluch nie potrzebuje wiele, a wraz z jego dorastaniem sami przekonacie się czego trzeba. Lepiej wyposażyć pokój od razu również w ciepły dywan lub wykładzinę, na którym maluch będzie mógł bawić się nim rozpocznie chodzić.

Meble dla dzieci

Autor: PARA
Źródło: PARA
Oczywiście można od razu zainwestować w odpowiednie meble dla dzieci, lecz prawda jest taka, iż dziecko na przykład 5-letnie także ma swój gust i raczej nie będzie przekonane do zaproponowanych przez rodziców mebli. Pokój małego dziecka musi być utrzymany w miłej kolorystyce, bez zbytnio wielu akcentów i ozdobników. Maluch nie będzie czuł się komfortowo ze zbytnio dużą ilością bodźców.

Wyboru mebli dla dzieci najkorzystniej dokonywać z dzieckiem. Wybierzcie samodzielnie producenta, którego meble będą odpowiedniej jakości, stabilne, będą miały odpowiednio długą gwarancję a także odpowiednie atesty. Na co przewidzieć miejsce w pokoju? Zaprojektujcie pomieszczenie tak, ażeby zmieściło się tam łóżko, szafa i biurko.

Jeżeli użyta w powyższym materiale retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu kosze do segregacji śmieci inne tego typu wpisy – one dotyczą zbliżonej problematyki.

Wygospodarujcie też jakieś miejsce na zabawki – może to być dodatkowa szafka lub regał, w zależności od wielkości pomieszczenia.

Planując urządzenie pokoju dla swojego już bardziej dorosłego dziecka, należy wziąć tak naprawdę pod uwagę gust oraz upodobania właściciela tego miejsca. Kolorystyka takiego pokoju jest tak samo ważna jak młodzieżowe meble. Młodzi ludzie są kreatywni i będą z pewnością nieco zmieniać ustawienia oraz kompozycje w pokoju, aby co pewien czas zmienić otaczającą go przestrzeń. Dla młodych osób często inspiracją jest pasja. Fajną sprawą jest uzgodnienie motywu przewodniego pokoju.

Ciekawym pomysłem jest, by rodzic razem z dzieckiem wyszukał inspiracji na urządzenie pokoju, meble dla młodych osób powinny być tak naprawdę solidne i w guście osoby w tym wieku. Kluczem do udanej aranżacji pokoju dla młodej osoby jest wynalezienie proporcji pomiędzy elementami dorosłymi oraz dziecinnymi. Jak rodzic pragnie mieć ułatwioną sprawę przyszłych remontów, korzystnie zasugerować neutralne meble dla młodzieży, a przestrzeń wzbogacić oraz ożywić dodatkami. To na pewno świetne rozwiązanie dla rodziców oraz dzieci, którzy potrafią pójść na kompromisy. Autor Miretto