Morze Bałtyckie, plaża

Wakacje 2014

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami. Został tylko maj i niecały czerwiec, zatem dobrze by rozpocząć plany wakacyjne. A może by tak zdecydować się na morze? Od lat trwają dyskusje czy lepszy nasz Bałtyk czy też wybrać plaże Adriatyku. Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Miałem przyjemność być w obu tych miejscach i uważam że obie opcje mają swe zalety i wady.
Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny. Zostały niespełna dwa miesiące, a zatem warto by rozpocząć plany wakacyjne. A może by tak zdecydować się na morze? Od dłuższego już czasu trwają spory czy lepszy Bałtyk czy też wybrać plaże Adriatyku. Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Miałem przyjemność być w obu miejscach i uważam że obie opcje mają swe zalety i wady.

na plaży
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością sporą rolę w wyborze zagraniczna czy krajowa plaża mają nasze osobiste upodobania. Jeśli uwielbiamy się opalać i generalnie jesteśmy gorącolubni lub lubimy nurkować, nie mamy wyboru, musimy się wybrać za granicę.

Jeśli natomiast interesuje nas odpoczynek z rodziną nad morzem Bałtyk jest dobrym pomysłem. Na taki wyjazd naszym urwisom potrzebne są japonki i klapki dla najmłodszych do spacerowania po piasku czy przy hotelowym basenie. Oczywiście także niezbędnym jest kostium kąpielowy i kapelusz lub chustka na głowę.

Lecz nie jest to jedyny sposób wypoczynku. Świetną rzeczą jest na przykład pójście nad jezioro na połów ryb. Dzieci z radością nam potowarzyszą. Może to być dla naszych latorośli dobra szkoła cierpliwości. W tymże przypadku na pewno konieczne mogą się okazać modne gumowce dla dzieci. Podobnie rzecz się przedstawia jeżelibyśmy się zdecydowali na wypad do lasu z lornetką, aparatem fotograficznym oraz atlasem zwierząt. Tam również mogą być potrzebne naszym pociechom kaloszki albo mokasyny dla dzieci.

Dobrze zorganizowane wakacje zaplanowany urlop nasze dzieci na pewno będą fajnie wspominać w czasie długich zimowych wieczorów przy kubku kakao i w cieplutkich dziecięcych kapciach.