szkoła

Które rzeczy wybrać dla ucznia do szkoły

Jeśli powrócilibyśmy w krainie lat dziecięcych, dokąd byśmy od razu się udali? Do rodzinnego domu, w którym od dawna nie mieszkamy, do nieżyjącej już od dawna babci czy do kolegów, których nie widzieliśmy od lat? Opcji jest sporo, na pewno nie poprzestalibyśmy na jednej z nich, przecież można by wszystko zrobić na raz, można by w jeden dzień odwiedzić te wszystkie miejsca.
Jeśli powrócilibyśmy w krainie lat dziecięcych, dokąd byśmy od razu się udali? Do domu rodzinnego, w którym od dawna nie mieszkamy, do babci, która już dawno nie żyje czy do starych kumpli, których nie widzieliśmy od lat? Opcji jest sporo, na pewno nie poprzestalibyśmy na jednej z nich, przecież można by wszystko zrobić na raz, można by w jeden dzień odwiedzić te wszystkie miejsca.

szkoła
Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne też byśmy odwiedzili kolegów ze szkoły, klasę, gdzie pomoce naukowe stoją na stołach, opakowane starannie przez nasze mamy okładkami na książki i zeszyty – zestaw ołówków do szkoły, później ukradkiem przemknęlibyśmy do szkolnego sklepiku, tam ołówki dla dzieci, zeszyty i gumki, a zwłaszcza coś słodkiego, coś na ząb, po co stało się na przerwach w długich kolejkach na długich przerwach. Wrócilibyśmy do naszego pamiętnika, który przyjmował i przechowywał nasze tajemnice i wstydliwe sekrety, przypadkiem odnaleźlibyśmy papeterię, nie wykorzystaną jeszcze, kilka pięknych kartek papieru i kopert, które miały zostać wysłane do przyjaciela. Porównaj minipapeterię motylem.

Jednak w tej sytuacji mielibyśmy informację gdzieś tam w głowie, że niedługo trzeba będzie powrócić, iż stan
szkoła
Autor: Lydia
Źródło: http://www.flickr.com

wiecznego szczęścia nie może trwać bez końca. Mogłoby też się przecież tak zdarzyć, iż ten powrót nie byłby szczęśliwy. Raczej często się nie zdarza, aby ktoś miał wyłącznie szczęśliwe zdarzenia będąc dzieckiem. Zdarzały się czasem złe sytuacje, które mogłyby się ujawnić w czasie powrotu do tamtych czasów. I nie musimy tu poruszać jakichś strasznych zdarzeń, wystarczy, że po raz drugi musimy upaść z tego roweru lub po raz kolejny starsi koledzy nas pobiją…

Niestety, rozmawiając o takich powrotach to trzeba się przygotować na wszystkie możliwości, zresztą podróż w czasie to wspaniała przygoda. Wystarczy przypomnieć sobie film „Powrót do przyszłość”, ten eksperyment kosztował naszych bohaterów dużo nerwów i stresu, i choć oczywiście, jak to w filmie, skończyło się wszystko bardzo dobrze, lecz sama wizja mogłaby być dość zbliżona do naszej wyprawy, do naszej podróży w czasie, do naszego powrotu do dziecinnych lat.