Wybieramy meble do pomieszczenia malucha. Które meble pasują do pokoju chłopca, a jakie do pokoju dziewczynki?

Urządzając pokój potomka musisz przegłosować pomiędzy meblami schematycznymi i tzw. kombajnami, to znaczy meblami, jakie służą za jednym zamachem do spania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie istnieją tendencje w projektowaniu mebli do pokoju dziecinnego.
Urządzając pokój potomka musisz wybrać między meblami schematycznymi i tzw. kombajnami, innymi słowy meblami, jakie służą zarazem do drzemania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie istnieją tendencje w projektowaniu mebli do pokoju dziecinnego.

Łóżeczko dziecięce

Autor: US CPSC
Od wielu lat doskonalone są oferty “kombajnów”, czyli zespolenie w jednym, rozbudowanym meblu funkcji spania, pracy i składowania rzeczy. Dzięki tego typu rozwiązaniu pozostałość pokoju dziecięcego pozostaje wolną powierzchnią do gry. W meblach tych zwykle połączone jest jasne drewno z chromatycznym laminatem tudzież akcentami z satynowanego aluminium. Tego typu zestawy mebli dla dzieci są bardzo funkcjonalne i niejeden producent mebli dziecięcych – decyduje się na fabrykację takich artykułów.

Nie wahaj się, tylko pokaż szczegóły (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/wanny) na prezentowany temat – informacje będą z pewnością niezwykle interesujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Cieszą się one bardzo dużą popularnością. W kategorii mebli schematycznych stylizacja wyposażenia pokoi dla dzieci selekcjonowana jest w stosunku od płci malucha. Gdy chodzi o umeblowanie do pokoju dziewczynki, rzecz jasna fabrykanci stawiają na szablonowo kobiece akcenty: misie, lalki, serduszka.

Pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Styl romantyczny mają sypialnie dla dziewcząt jak również pokoje dla niemowląt, aranżowane meblami w stylu rustykalnym, biedermaier lub eklektycznym. Pomieszczenia dla chłopców nawiązują stylistyką do wnętrz kolonialnych z akcentami safari (ponure drewno, juchtowa skóra, surowe płótno) albo elementami żeglarskimi (sprawdź tutaj). Wszelkiego typu mahoniowe umeblowanie z lśniącymi mosiężnymi okuciami, przejaw “róży wiatrów”, tapicerka kratkowana bądź pasy granatowo-białe i czerwono-białe cieszą się obfitą popularnością. Wszelkie meble dla dzieci zawierają w sobie czar i przykuwają uwagę nawet ludzi dojrzałych. Dobrze jest więc zastanowić się przed wyborem tego typu sprzętu, ponieważ posłuży on niechybnie przez dłuższy czas.

Wyposażenie domu lub mieszkania musi być wygodne i bezpieczne w użytkowaniu: funkcjonalne, bezbłędnie wykonane z przyjaznych surowców. Sporządzane współcześnie meble dla dzieci (szczegóły oferty) dokładnie takie są – maksymalnie pożytkują wszelki metr absorbowanego miejsca.