tablica

Jak sobie radzi tradycyjny sklep z artykułami dla biura?

Co powinien mieć w ofercie porządny sklep z artykułami biurowymi? Wszystko, co przydać się może w biurze, czyli teczki, segregatory, ale także różne akcesoria potrzebne w domu, przykładowo, kartki do drukarki, flamastry, zakreślacze. Taki właśnie sklep powinien mieć także w swojej ofercie coś dla dzieci, na przykład, stemple dla dzieci czy teczki dla dzieci, a nawet drobne pomysły na prezent jak skarbonki z interesującymi wzorami. Czy są jeszcze takie sklepy?
Co powinien zawierać porządny sklep z artykułami biurowymi? Wszystko, co niezbędne w biurze, czyli teczki, segregatory, ale także rzeczy potrzebne w domu, na przykład, papier do drukarek, flamastry, zakreślacze. Sklep taki powinien również mieć w swojej ofercie coś dla dzieci, przykładowo, stemple dla dzieci czy teczki dla dzieci, a nawet drobne pomysły na prezent jak skarbonki z różnymi ciekawymi wzorami. Czy można spotkać jeszcze takie sklepy?

dzieci na zajęciach lekcyjnych
Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, takich ciekawych, biurowych sklepów jest coraz mniej, a przyczyn jest oczywiście kilka. Najistotniejsza jest ta rzecz, którą można określić zmianami w handlu. Za tym pojęciem chowa się zmiana krajobrazu handlowego w naszym kraju, kiedyś mieliśmy małe sklepy, do jednego się szło po mięso, do drugiego po artykuły odzieżowe, do trzeciego właśnie po papeterię (oferta stempli).

Jeśli w opublikowanym tu wpisie nie znalazłeś interesującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (https://przedszkoleguzik.pl/kontakt/) podobny materiał.

A dzisiaj mamy sklepy wielko powierzchniowe, w których można dostać praktycznie wszystko. Rzeczy do biura są tuż obok sukienek, a mięso tuż obok chleba.

W Polsce i tak źle nie jest. W Stanach, sieć, na przykład Walmart, która na szczęście nie dotarła na razie do naszego kraju oferuje dosłownie wszystko, przez co niewielkie sklepy, także te z artykułami biurowymi upadają szybko. Na szczęście ludzie zaczęli korzystać z Internetu, która – uwaga! – także zniszczył wiele stacjonarnych sklepów. Dosłownie. Kiedyś po zakupy trzeba było iść do sklepu, dzisiaj mamy możliwość wyboru, a jak wykazują badania coraz więcej ludzi wybiera handel w sieci.

Nie ma, co się dziwić, za takie zakupy zapłacić można mniej (teczki uczniowskie). W niektórych branżach ludzie przykładowo udają się do dużego sklepu pooglądać pralkę lub lodówkę, a następnie zamawiają ją przez Internet o kilka procent tańszą. Zaczyna się tak dziać w każdej branży, również w tej, w której sprzedaje się artykuły do biura. Tutaj Internet również wyrządził szkody, lecz ci co w miarę szybko się przebranżowili lub rozszerzyli swoją stacjonarna ofertę o możliwość zakupów on-line dziś przyznają, że Internet to ich sojusznik, nie wróg.

Jeśli poszukujesz czegoś szczególnie porywającego na podnoszony tutaj temat, to kliknij oraz sprawdź tekst tamtego artykułu.

Zaś tego samego nie mogą powiedzieć o marketach.