tablica

Jak sobie radzi tradycyjny sklep z artykułami dla biura?

Co powinien sprzedawać dobry sklep z artykułami biurowymi? Wszystko, co przydać się może w biurze, czyli teczki, segregatory, ale także przedmioty potrzebne w domu, przykładowo, papier do drukarki, flamastry, zakreślacze. Taki właśnie sklep powinien mieć też w swojej ofercie asortyment dla dzieci, na przykład, stemple dla dzieci czy teczki dla dzieci, a nawet drobne pomysły na prezent jak skarbonki z różnymi ciekawymi wzorami. Czy można spotkać jeszcze takie sklepy?
Co powinien zawierać porządny sklep z artykułami biurowymi? Wszystko, co niezbędne w biurze, czyli teczki, segregatory, ale także rzeczy potrzebne w domu, na przykład, papier do drukarek, flamastry, zakreślacze. Sklep taki powinien również mieć w swojej ofercie coś dla dzieci, przykładowo, stemple dla dzieci czy teczki dla dzieci, a nawet drobne pomysły na prezent jak skarbonki z różnymi ciekawymi wzorami. Czy można spotkać jeszcze takie sklepy?

dzieci na zajęciach lekcyjnych
Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, takich ciekawych, biurowych sklepów jest coraz mniej, a przyczyn jest oczywiście kilka. Najistotniejsza jest ta rzecz, którą można określić zmianami w handlu. Za tym pojęciem chowa się zmiana krajobrazu handlowego w naszym kraju, kiedyś mieliśmy małe sklepy, do jednego się szło po mięso, do drugiego po artykuły odzieżowe, do trzeciego właśnie po papeterię (oferta stempli). A dzisiaj mamy sklepy wielko powierzchniowe, w których można dostać praktycznie wszystko. Rzeczy do biura są tuż obok sukienek, a mięso tuż obok chleba.

W Polsce i tak źle nie jest. W Stanach, sieć, na przykład Walmart, która na szczęście nie dotarła na razie do naszego kraju oferuje dosłownie wszystko, przez co niewielkie sklepy, także te z artykułami biurowymi upadają szybko. Na szczęście ludzie zaczęli korzystać z Internetu, która – uwaga! – także zniszczył wiele stacjonarnych sklepów. Dosłownie. Kiedyś po zakupy trzeba było iść do sklepu, dzisiaj mamy możliwość wyboru, a jak wykazują badania coraz więcej ludzi wybiera handel w sieci.

Nie ma, co się dziwić, za takie zakupy zapłacić można mniej (teczki uczniowskie). W niektórych branżach ludzie przykładowo udają się do dużego sklepu pooglądać pralkę lub lodówkę, a następnie zamawiają ją przez Internet o kilka procent tańszą. Zaczyna się tak dziać w każdej branży, również w tej, w której sprzedaje się artykuły do biura. Tutaj Internet również wyrządził szkody, lecz ci co w miarę szybko się przebranżowili lub rozszerzyli swoją stacjonarna ofertę o możliwość zakupów on-line dziś przyznają, że Internet to ich sojusznik, nie wróg. Zaś tego samego nie mogą powiedzieć o marketach.